Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tea tree: čaj z Austrálie

Tea tree: čaj z Austrálie Tea tree olej je univerzální dezinfekcí, kterou se vyplatí mít neustále po ruce.
Martina Koubová
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Čisté tea tree pro každý den

Tea tree pro každý den zdroj: shutterstock.com

Co si budeme povídat, i když má tea tree olej úžasné účinky na pleť, vyvstává zde jedna překážka, a tou je vůně. Tedy vůně.. někomu svěží kafrové tea tree voní, jiný ohrnuje nos. Je tedy jasné, že na sebe nemůžete nalít deset kapek čistého oleje a směle vyrazit do práce. To by se asi kolegům zrovna nelíbilo. Zvolte proto zlatou střední cestu a dopřejte si krém, sprchový gel či šampon s olejem nebo extrakty z tea tree. Své pokožce dopřejete blahodárné účinky a zároveň nebudete své okolí obtěžovat větrovou nahořklou vůní.

Pro ošetření smíšené problematické pleti nejenom na obličeji ale i po celém těle sáhněte po čajovníkovém balzámu Martina Gebhardt. Ten zánětlivé partie pokožky zklidní, pupínky vysuší a zregeneruje a současně ochrání pokožku před dehydratací. Balzám má natolik univerzální složení, že jej můžete použít nejenom na pokožku, ale i na chodila trpící mykózou či nadměrným pocením. K odlíčení pokožky použijte hydrofilní odličovací olej s tea tree a manukou Saloos. Perfektně odstraní i oční make-up a pleť zbytečně nedráždí. Pokračovat můžete s květinovou vodou tea tree a na závěr na pokožku aplikovat regenerační obličejový olej s tea tree a manukou.

Tea tree vám pomůže i se svědivou vlasovou pokožkou, lupy i počínající dermatitidou. Skvělým pomocníkem je šampon s tea tree Urtekram. Pokožku hlavy lehce myje, nedráždí, naopak podporuje její hojení. S sebou do sprchy si můžete vzít i hydrofilní sprchový olej Saloos, který můžete použít při problematické pleti, vyrážkách či ekzémech na celé tělo či jenom pro intimní hygienu. Pokud máte rádi univerzální produkty, sáhněte po tekutém tea tree mýdle All in One! od Dr. Bronner’s. Umyjete s ním celé tělo i vlasy, odlíčíte pokožku a můžete jej použít i na děti a domácí mazlíčky.