Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tea tree: čaj z Austrálie

Tea tree: čaj z Austrálie Tea tree olej je univerzální dezinfekcí, kterou se vyplatí mít neustále po ruce.
Martina Koubová
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Péče o ústa s tea tree

Péče o zuby s tea tree zdroj: shutterstock.com

Tea tree olej je nedocenitelný v péči o chrup a celou ústní dutinu. Vzhledem ke svým antibakteriálním a antiseptickým účinkům ústa dezinfikuje a chrání pře vznikem zubního kazu, paradentózy i drobných zánětů jako jsou například afty. Proti zubnímu kazu účinkuje opravdu spolehlivě, pokud vás pobolívají zuby a jste k zubaři objednaní až na příští měsíc, pravidelně si kloktejte vodou s pár kapkami oleje. Až překvapivě rychle uleví od bolesti a zároveň zpomalí či úplně zastaví vývoj kazu. Dobře účinkuje i při krvácení dásní a paradentóze, sliznici dezinfikuje a hojí. Za pár dní budete mít od problémů pokoj.

Pro léčbu problémů v ústech ale i pro preventivní ošetření můžete používat čisté tea tree. Dejte kapku oleje přímo na kartáček s pastou a chrup vyčistěte. Nechutná to zrovna nejlépe a pasta moc nepění, ale účinky jsou skvělé. Pokud by vám tenhle postup příliš nevoněl, můžete si koupit zubní pastu i ústní vodu s tea tree a dalšími léčivými bylinkami. Urtekram nabízí hned několik zubních past s obsahem hojivého oleje, stačí si vybrat, jestli sáhnete po zázvoru, fenyklu, mátě či nimbě. Poslední zmiňovaná pasta je neúčinnější a nejsilnější, neboť obsahuje de facto dvě přírodní antibiotika. Na závěr si vykloktejte ústní vodou s tea tree a mátou, která ústa dokonale dočistí, vydezinfikuje a pomůže udržet svěží dech po delší dobu. Navíc příjemně chutná díky šťávě z Aloe vera a nulovému obsahu alkoholu.