Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nejkrásnější věc, kterou bůh stvořil, je žena a růže.

Růže zdroj: shutterstock.com

Řekl prý Dante Alighieri. A měl pravdu hned dvakrát. Protože nejen, že je to to nejkrásnější, ale hlavně od nepaměti patří k sobě. Růže je nejen královna květin, ona je hlavně květinou pro královnu. Orchideje a všemožné exotické krásky se mohou snažit, jak chtějí, ale pokud chceme skutečně vyjádřit obdiv nějaké ženě, saháme vždy k růži, ať už fyzicky nebo v přirovnáních. Být krásná jako z růže květ je všeříkající a nic dalšího přidávat netřeba. A když připočteme i vůni a úžasné účinky růžového oleje, máme zde péči pro královnu jako stvořenou.

Proto také mnoho kosmetický produktů pěstících účinků růže využívá, zrovna tak jako její vůně. Málokterá květina je tak trvalým synonymem luxusu a péče jako právě růže. A proto je během sychravého podzimu a studené zimy vůně a iluze květinového záhonu přesně to, co občas potřebujeme, abychom se alespoň v myšlenkách přesunuli někam, kde svítí slunce, voní záhony květin a o nás je pečováno jako o královny…

Přejít na sekci článku:

Růžový rituál

Růže zdroj: shutterstock.com

Jste-li skutečně velkým milovníkem růže, máte možnost si poskládat celý očistný rituál jen z růžové péče Weleda. Šípková růže, kterou všechny produkty obsahují, možná není tak opulentní jako její damašská sestra, ale olej z jejích semen má naprosto unikátní vlastnosti. Skvěle vyživuje pleť, posiluje její obranyschopnost a zabraňuje předčasnému stárnutí a dehydrataci. Výtažky z růže damascénské dodávají excelentní pečující vlastnosti a vůně je pečlivě zkomponovaná tak, aby naplnila nejen estetické požadavky, ale fungovala i terapeuticky. Vůně růže je radostná, euforizující, navozující pocity štěstí a harmonie.

Můžeme začít už ve sprše se sprchovým krémem, který nejen, že jemně umyje, ale hlavně pokožku díky vysokému obsahu sezamového oleje opečovává a ochrání před vysušením. Je možné ho použít i jako jemný šampon, vlasy budou ošetřené a vyživené. Dalším multifunkčním výrobkem je růžový pěstící olej. Můžete jej použít buď na ještě vlhkou pokožku místo tělového mléka, na konečky vlasů pro regeneraci nebo i jako obličejový olej. Nemáme-li dost času nebo chuti na olejovou péči, chceme-li jen lehce ošetřit pokožku a zase běžet, ideální volbou je potom růžové tělové mléko, které se okamžitě vsákne, pokožku zvláční a provoní. Obličej pak můžeme ošetřit růžovým krémem, který je vhodný pro pleť ve věku od 28 - 42 let. Ovšem pokud nespadáte do dané věkové kategorie, ale krém vám voní a vyhovuje, nenechte se omezovat. Doporučení jsou jedna věc, ale vaše tělo vám dá nejlépe najevo, co skutečně potřebuje.

Související produkt
Růžový denní krém 30 ml
Weleda / 513 Kč
Růžový denní krém chrání normální a suchou pokožku díky obsahu výživných olejů. Snadno se vstřebává, působí do hloubky a regeneruje pleťové buňky. Tím předchází předčasným projevům stárnutí.
Detail produktu