Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nejkrásnější věc, kterou bůh stvořil, je žena a růže.

Přejít na sekci článku:

Růžový Dr. Bronner aneb práce všeho druhu

Růžová Dr. Bronner's zdroj: shutterstock.com

Pokud máte strašně malou koupelnu, hodně cestujete nebo se potřebujete před partnerem tvářit, že jste vysoce duchovní bytost, kterou nechává kosmetika chladnou, ale na péči pro královnu přece jen nechcete rezignovat, tak růžové all-one mýdlo od Dr.Bronnera je přesně to, co hledáte! Neobsahuje sice čistý růžový olej, ale vůně je díky růžovému extraktu nádherně květinová a ženská a pečující účinky skutečně mimořádné. Mýdlo je naprosto čisté a přírodní - obsahuje prakticky pouze vodu a saponifikované oleje jako je konopný, olivový, kokosový nebo jojobový. Všechny oleje pocházejí z Fair Trade pěstování, protože etika při výrobě produktů je pro firmu jedním z nejdůležitějších aspektů.

Nejlepší je ale jeho mnohostranné využití. Speciálně tato růžová varianta je dost jemná a pečující i pro děti, takže celá rodina (pokud se s nimi královna podělí) může využít jednu lahvičku jako sprchový gel, gel na obličej, šampon na vlasy, pěnu do koupele, gel na holení a v případě nouze i jako zubní pastu. Co se týče funkčnosti, tak zastoupí normální pastu velmi dobře, ale někomu nemusí být příjemná přece jen mýdlová chuť, protože tato varianta neobsahuje žádný výraznější éterický olej, který by ji přebil. A je potřeba dávat pozor na dávkování - mýdla Dr.Bronner jsou koncentráty a je třeba daleko menší množství, než v případě klasických tekutých mýdel. Při použití na tělo nebo vlasy to ničemu nevadí, ale pokud jej vyzkoušíte jako zubní pastu, je střídmost na místě, jinak dopadnete jako když pejsek s kočičkou myli podlahu a pejsek sežral mýdlo.

Hodláte-li zažít dekadentní uklízecí odpoledne, nalijte si sklenku růžového vína a pak růžovým bronnerem umyjte psa, kočku, vanu, podlahu, přeperte si prádlo a po smíchání s vodou vytvořte v rozprašovači osvěžovač vzduchu. A pokud byste se náhodou o tento zázrak nehodlaly s nikým v rodině dělit, tak můžete být klidné - na obale je tolik textu a většina vůbec nemá s kosmetikou nic společného, že se vašemu partnerovi nikdy nepodaří rozklíčovat, k čemu že to vlastně je. Což je dobře, protože obsažené oleje představují vynikající ochranu karoserie před korozí…