Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tea tree: čaj z Austrálie

Tea tree: čaj z Austrálie Tea tree olej je univerzální dezinfekcí, kterou se vyplatí mít neustále po ruce.
Martina Koubová
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Multifunkční tea tree

Multifunkční využití tea tree zdroj: shutterstock.com

Tea tree můžete bez nadsázky použít k léčbě všech neduhů, poranění i kožních problémů. Bolí vás v krku? Vykloktejte si tea tree. Štípl vás komár? Použijte čistý olej…

1 Tea tree je skvělý jako univerzální dezinfekce. Nejenom, že zranění opravdu spolehlivě ošetří a zabrání vzniku zánětu, ale také v ráně neštípe, což ocení obzvlášť děti. Pár kapek oleje nakapejte přímo na poraněnou pokožku a nechte vstřebat. Uvidíte, jak se vše brzo a bez bolesti zahojí.

2 Trápí vás afty v dutině ústní? Trhali vám zub a rána se nechce hojit? Máte oteklé mandle? Pár kapek oleje smíchejte s vlažnou vodou a několikrát denně kloktejte. Určitě se vám brzy uleví od bolesti a poškozená sliznice se rychleji zahojí.

3 Mějte olej po ruce při dovolené v přírodě. Zmírní nejenom svědění a otok po štípnutí hmyzem, ale také dokáže vyléčit mokvající zánětlivé štípance, které by se jinak musely řešit antibiotiky.

4 Tea tree je vhodné pro lokální ošetření akné a problematické pleti. Stačí olej aplikovat čistými prsty na postižené partie obličeje. Olej pupínek vysuší a urychlí jeho hojení, současně zabrání dalšímu rozšíření po obličeji. Pár kapek oleje si můžete přidat i do svého oblíbeného pleťového krému. Nepřidávejte ale více než 3 kapky na 50 mililitrů krému, tea tree je silný a mohl by pokožku přesušit.

5 Máte problém s vracející se mykózou na chodidlech či kdekoliv jinde po těle? Pokožku stačí pravidelně oplachovat zředěným tea tree olejem či provádět sedací koupele. Uvidíte, že již po pár aplikací zmizí svědění a do týdne budete mít od problémů pokoj.

6 Stejně tak dobře působí tea tree olej i na vaginální problémy, výtoky a mykózami počínaje a závažnějšími záněty konče. Dvakrát denně si dopřejte sedací koupel v teplé vodě s pěti kapkami oleje a do několika dnů problémy ustoupí.

7 Tea tree eliminuje nadměrné pocení a současně mírní vznik tělesných pachů, jelikož zabíjí bakterie množící se v podpaží. Kupte si deodorat s čajovníkovým olejem, nebo si vyrobte doma svůj vlastní. Stačí 2 lžíce kokosového oleje, 2 lžičky jedlé sody a 4- 5 kapek tea tree.

8 Při nachlazení či onemocnění horních cest dýchacích nakapejte trochu tea tree do aromalampy. Nejenom, že olej vzduch osvěží a vydezinfikuje, ale také vám usnadní dýchání.

9 Pár kapek čistého oleje aplikujte mezi lopatky pejska nebo kočky a nechte vstřebat. Výrazná vůně oleje odradí parazity i hmyz, současně krátkodobě působí i proti klíšťatům. Pokud chcete dosáhnout trvalého účinku, aplikujte olej dvakrát týdně.