Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vklouzněte do tajů aromaterapie

zdroj: shutterstock

Jeden večer, a o působení éterických olejů zjistíte více než za celý dosavadní život. V Bářině fascinujícím kurzu Základy aromaterapie najdete inspiraci, jak využít aromaterapii ve svůj prospěch, a namícháte si svou vlastní inhalační tyčinku a krém, které vám pomohou například v boji s nespavostí nebo stresem.
 

Když se řekne aromaterapie, také si představíte překrásně zklidňující nebo naopak energizující vůně?
Jenže pouze čichovým vjemem zůstanete o velkou část kouzla éterických olejů ochuzeni...

Proč byste se měli o aromaterapii zajímat

Každá rostlinka – její kořen, listy, květy, plody... – má v sobě esenciální oleje. Jejich extrakcí následně vznikají oleje, které znáte z aromaterapie. Ty vyvolávají emocionální, mentální i fyzickou odpověď organismu, takže vám můžou pomoci odhodit stres a únavu, zatočit s nespavostí či naopak dodat energii. Umí vás zklidnit, zjemnit, hojit vnitřní rány i dodat kreativitu či sebevědomí nebo podpořit racionální smýšlení a soustředění. Každý éterický olej působí trochu jinak – a aby vám sedl, je třeba zkombinovat vaši vlastní intuici a naslouchat tělu i mít o jednotlivých esencích a jejich působení alespoň základní znalosti. V té chvíli se vám otevře celý svět nového poznání a práce s vlastní myslí i tělem.

O čem je kurz Základy aromaterapie

Abyste světem aromaterapie nemuseli proplouvat sami, naše Bára pro vás připravila kurz Základy aromaterapie. Od teoretického úvodu, díky kterému se dozvíte více o extrakci olejů i o tom, jak s nimi bezpečně nakládat, přejdete rychle k provoněné praxi. Překvapením pro vás možná bude, že se budete nejen obklopovat vůněmi, ale namícháte si dokonce vlastní tělový krém. Čichové pohárky se totiž velmi rychle zahltí, kdežto pokožkou toho vstřebáte daleko více a působení éterických olejů bude efektivnější. Na vlastní nos i kůži si můžete vyzkoušet minimálně 6 éterických olejů a probrat jejich působení. Některé vás nechají netečné, jiné vám budou vonět a některých se nebudete moci nabažit – krása je v tom, že sami poznáte, co potřebujete. Ty, které vás osloví nejvíce, pak použijete na výrobu inhalační tyčinky a tělového krému – oboje si odnesete s sebou domů za pouhou cenu kurzovného.

Těšíme se na vás v Akademii BiOOO

Vzplála ve vás jiskřička zvědavosti? Nebo plamínek naděje, že aromaterapie by mohla být dílkem do skládačky při řešení nějakého problému? Pak určitě dorazte na kurz. Probíhá v příjemné atmosféře v naší BiOOO Akademii. Nejbližší termín je v úterý 21. března, tak ho nepromeškejte. Po absolvování kurzu si již pravděpodobně nekoupíte hotovou směs éterických olejů – zato se naučíte pracovat s jednotlivými esencemi, kombinovat je a cíleně těžit z jejich účinků. Nenásilnou a přírodní cestou se tak dostanete k větší harmonii ve svém životě.

Zjistěte více o kurzu