Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7 smrtelných hříchů a jak se s nimi vypořádat pomocí Bachovy květové terapie

7 smrtelných hříchů a jak se s nimi vypořádat pomocí Bachovy květové terapie Za špatnostmi, které lidi dělají, se často skrývá nějaký psychický problém.
Jana Konečná
4,8 5
5

Přejít na sekci článku:

Obžerství

Obžerství zdroj: shutterstock.com

Každý se občas rád pořádně nacpe a dopřeje si všechny ty dobroty na rodinných oslavách. Někdo je však schopný spořádat až enormní množství jídla. Pokračuje v jídle, i když už se cítí plný a z jídla ani žádný požitek nemá. Tomuto problému se jinak říká impulzní, záchvatovité nebo emoční přejídání. Lidé, kteří touto poruchou příjmu potravy trpí, si prostřednictvím jídla řeší své problémy. K přejídání může dojít při zvýšeném stresu, nepravidelné stravování a někteří jídlem řeší depresi. Často mají sklony k přejídání lidé, kteří nejsou spokojeni se svou postavou. Zajídají pocity frustrace, kvůli nadměrnému příjmu jídla znovu přiberou, a kruh se uzavírá… Přejídání často chodí ruku v ruce s dalšími poruchami příjmu potravy – anorexií a bulimií. Dlouhodobé odpírání si jídla a vyhladovění těla dřív nebo později vede k vybílení ledničky a přecpání se k prasknutí. Z pravidelného zvracení po přejedení se zase může stát bulimie.

Pokud se u vás objevuje deprese bez zjevné příčiny a máte často pocit „pondělního rána“, nic se vám nechce, v ničem nevidíte smysl, zkuste Divokou hořčici (Mustard). Topol osika (Aspen) uklidní nevysvětlitelné obavy, přehnanou nervozitu, strach z něčeho neznámého a panické stavy, kdy máte hrudník stažený tak, že nemůžete dýchat. Skotská sosna (Pine) je esence pro ty, kteří mají neustále výčitky svědomí, berou na sebe vinu i za chování ostatních a pořád se za něco omlouvají. Plané jablko (Crab Apple) je pro permanetní dietáře, kteří se stydí se za svůj vzhled a chtějí dosáhnout dokonalosti jak ve vzhledu, tak i ve výživě. Snaží se stravovat přehnaně zdravě, a když není dostupná „schválená“ potravina, raději hladoví. Mohou se pak z hladu přejíst a trpět výčitkami svědomí, že se prohřešili proti pravidlům diety.