Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Bachovy esence

Bachovy esence Bachova květová terapie je tou nejjemnější alternativní terapií, kterou můžete použít.
Renata Ježková
4,5 5
13

Přejít na sekci článku:

Bachovy esence aneb jak to vlastně funguje

Bachovy esence zdroj: shutterstock.com

Existuje jeden základní rys, kterým se všechny holistické léčebné systémy liší od přístupu klasické západní medicíny. A to je názor, že nemoc není patologie, ale vychýlení z rovnováhy. Náš původní rovnovážný stav je nejen stavem bez nemoci, ale také stav, ve kterém je nemoc nemožná. Návrat k rovnováze znamená automaticky vyléčení. Proto léčba není zaměřena na odstranění symptomů, ale na obnovení původní rovnováhy. Zní to jednoduše, ale když uvážíte, že mnoho lidí bylo v rovnováze naposledy přibližně ve věku tří let, může to být docela strastiplná cesta jak pro lékaře, tak pro pacienta. Další věc je také to, že pacient si musí uvědomit, že hledaný stav je jen jeho vlastní, že lékař nebo terapeut skutečně neví, jak přesně má vypadat, a to jediné, co jej upozorňuje na to, že něco není v pořádku, jsou dané symptomy. Tyto symptomy lékař de facto “čte” a podle toho, jak se mění, sleduje proces léčby. Proto ho nezajímá, jak symptomy potlačit nebo odstranit - ví, že v momentě, kdy ho správně nasměrují k příčině nerovnováhy, tak se bude zabývat tímto a symptomy následně odezní samy.

Což zároveň znamená i to, že pacient si je vědom toho, že problém se nachází v jeho nitru a že uzdravení musí přijít z tohoto samého místa. Bere na sebe zodpovědnost za svůj stav a veden lékařem se vydává na cestu zpět k rovnováze. Není to tak, že v případě nemoci je nemocné jen tělo, ale ani jen duše, která by to skrze tělo projevovala. V nerovnováze je vždy oboje stejnou měrou. Což právě vedlo Bacha k rozvoje léčby tak jemné, že ji můžete přičlenit skutečně k jakékoliv formě terapie, protože často i homeopatie (zejména francouzské školy) se hodně zabývá symptomy prostě proto, že jsou naléhavější a čitelnější. Bachovy esence míří přímo a čistě jen na duši.

Každá z jednodruhových esencí je zaměřená na konkrétní duševní stav či rozpoložení, které jsou rozděleny do sedmi skupin - strach, nejistota, nezájem o okolí, osamělost, přecitlivělost na cizí vlivy, skleslost a zoufalství, přílišná péče o druhé. Původně šlo o stavy, jakými člověk reaguje na nemoc a esence mu měly pomoci se na psychické rovině s nemocí vypořádat, zatímco tělo je léčeno dalšími prostředky. Nicméně tyto stavy jsou tak univerzální a běžné - bohužel - že většinou ani nepotřebujeme být nemocní, aby nám bachovky byly k užitku. Každá rostlina představuje určitý pozitivní potenciál, kterým nám má pomoci dosáhnout oné kýžené rovnováhy, která bude mít uzdravující účinek.

Související produkt
Roll-on deprese 10 ml
Les Fleurs de Bach / 286 Kč
Roll-on Deprese obsahuje bachovy květové bio esence a esenciální oleje, které svým aromatem účinně působí proti depresím. Vrací chuť do života a životní energie. 
Detail produktu