Bachovy esence

4,5 5
13

Přejít na sekci článku:

Krizová esence a ti druzí

Krizová esencezdroj: shutterstock.com

A tak spatřilo světlo světa všech 38 Bachových esencí. Z nich 37 je z rostlin, výjimkou je Rock Water, což je voda z léčivého pramene. Kombinací pěti esencí pak vytvořil dlouhodobě nejoblíbenější Rescue Remedy - krizovou esenci. Krizová esence je takovou skleničkou první a poslední záchrany. Když pomineme, že obsahuje prvotřídní vinnou brandy, která by vás ale v tomto případě vyšla trochu draho, tak se doporučuje užívat Rescue produkty jako první pomoc v případě šoků, náhlých strachů, stresových situací nebo při velkých duševních otřesech. Zrovna tak je možné ji použít před očekávanou náročnou situací - zkouškou, testem, pohovorem nebo lékařským zákrokem.

Přestože někomu přijde vinná brandy jako jediná účinná látka, kterou Bachovy esence obsahují, tak způsob jejich výroby je možná celkem specifický, ale nikoliv bez zajímavosti. Vzhledem k homeopatickému zaměření dr.Bacha asi nikoho nepřekvapí, že množství účinné látky zde je nejen neměřitelné, ale je otázka, zdali tam skutečně “něco” je a co vlastně. Rostliny se totiž sesbírají, aniž by se jich sběrač dotkl rukou a jsou přemístěny do křišťálové mísy naplněné čistou pramenitou vodou. Do křišťálové proto, že tomuto nerostu je přisuzována schopnost “čistit”, takže zde eliminujeme vliv všech dalších energií, které by mohly být přítomny a narušovat energii květů. Květy se nechají mírně zavadnout, bez doteku rukou se odstraní. Tímto způsobem předá rostlina vodě svůj pozitivní potenciál. Voda, která se dále nazývá mateční tinktura, je nadále konzervovaná vinnou brandy a to je to, co dostanete v oněch zázračných lahvičkách. Berte nebo nechte být.

Původním záměrem bylo používat esence jako psychickou podporu pro těžce nemocné pacienty. Bachovy esence totiž cílí na to, že každý člověk reaguje na svoji nemoc jinak, specifickým, většinou negativním stavem. Jenomže dobrý psychický stav pacienta je základem pro úspěšné vyléčení, čehož si byl Bach od začátku svojí lékařské kariéry velmi dobře vědom. Každá esence je tedy zaměřena na určitý negativní stav mysli, který pomůže vyrovnat a odstranit. Nenahrazují další lékařskou péči (ať už klasickou nebo homeopatickou), naopak ji doplňují a rozvíjí. Nejsou určené k tomu, aby léčily fyzické symptomy, ale aby harmonizovaly pacientovu psychiku a on následně lépe reagoval na léčbu.