Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Čokoládový bezlepkový dort

5,0 5
1

Čokoládový bezlepkový dort zdroj: biooo.cz

Bezlepkový dort by se mohl zdát jako výzva, ale vlastně to tak není. Bezlepkový dort upečete totiž hned a vlastně si absence mouky ani nevšimnete. Stačí si jenom připravit pořádné množství oříšků. Ty vybírejte podle chuti, vlašské jsou klasika a hodně výrazné, lískové jsou jemnější. A pokud oříšky moc rádi nemáte, tak sáhněte po mandlích. Dort pak bude svou chutí nejvíce připomínat klasickou variantu.

Ale určitě se připravte na to, že o žádnou dietní záležitost nejde. Že možná ta bílá mouka tam sice nebude, ale čokolády tam bude tolik, že vaše chuťové buňky určitě o nic nepřijdou. A při pečení pamatujte také na to, že rozhodně nechcete nic ošidit. Výsledná chuť dortu bude totiž přesným součtem kvality jednotlivých surovin a lásky, se kterou to upečete. Takže určitě sáhněte po kvalitní čokoládě, tmavém cukru a pravém másle!

Přejít na sekci článku:

Čokoláda bez mouky

Čokoláda bez mouky zdroj: biooo.cz

4 vajíčka

50 g másla

50 g cukru

100 g mletých ořechů

75 g čokolády

Nechte rozpustit čokoládu ve vodní lázni. Oddělte žloutky od bílků a z bílků vyšlehejte sníh. Změklé máslo utřete s cukrem do pěny. Poté po jednom přidejte žloutky a našlehejte. Přilijte rozpuštěnou čokoládu, jen dávejte pozor, aby nebyla příliš teplá, aby se máslovo-vajíčkový krém nesrazil. Vsypejte i ořechy a vše pořádně smíchejte. Teprve poté po lžičkách přidávejte bílkový sníh. Pečte 20 – 30 minut na 180 °C.

Související produkt
Hořká čokoláda 88 % kakaa 30 g
Dolfin / 45 Kč
Hořká čokoláda s minimálně 88 % afrického kakaa má jemnou kakaovou chuť. Malá tabulka je navíc jako stvořená pro odpolední malé mlsání.
Detail produktu