Jablečné muffiny s kokosovým cukrem

5,0 5
2

Jablečné muffiny s kokosovým cukremzdroj: biooo.cz

Už jste něco zkoušely upéct z kokosového cukru? Že ještě ne? To je ale velká chyba, protože chuťově je tento cukr naprosto boží.

Voní jako karamel, stejně tak i chutná a přesto není nijak výrazně sladký. S kokosovým cukrem tak získáte příjemný oddech po přeslazeném vánočním cukroví, vánočce i štole a přesto budou muffinky i jiné sladké pečivo tak dobré a tak voňavé. Kokosový cukr je prostě boží i v tomto receptu. S jablky, rozinkami a mandlemi získáte muffiny, po kterých se budete jen olizovat.

Budete potřebovat:

150 g polohrubé mouky

150 g špaldové mouky

100 g strouhaných jablek

80 g kokosového cukru

100 g rozinek

2 lžičky prášku do pečiva

1 lžička jedlé sody

1 lžička skořice

štipka soli

200 ml mléka

60 g másla

2 vajíčka

plátky mandlí

Jablečné muffiny s kokosovým cukrem

Udělat těsto na muffiny je tak jednoduché. Smíchejte nejdřív sypké, v druhé míse tekuté přísady, pak to sypké přisypejte do tekutého, zamíchejte a hotovo. V tomto případě tedy smíchejte obě mouky, cukr, prášek do pečiva, sodu a sůl. Pro chuť pak přidejte skořici, mandle, rozinky, můžete třeba i kardamom, štipku zázvoru nebo muškátového oříšku. Rozpuštěné máslo smíchejte se strouhanými jablky, přidejte vajíčka a mléko. Přimíchejte moučnou směs a je hotovo. Dávka stačí na 12 muffinů. Pečte asi dvacet minut na 180 - 200 °C.

Jablečné muffiny s kokosovým cukrem

Jablečné muffiny jsou skvělé i jen tak. Díky vysokému obsahu jablek a špaldové mouce jsou zdravé. Díky rozinkám a skořici vám připomenou Vánoce. A díky kokosovému cukru chutnají jako karamel.

Chcete karamelu víc? Dejte muffinům karamelovou polevu. Nechte rozpustit cukr a míchejte, dokud nezhnědne. Přidejte pár lžic smetany a vymíchejte hladkou polevu. Stačí lžička na každý muffin. Pokud si se zdobením chcete vyhrát, tak do polevy přisypejte ještě plátky mandlí, mleté oříšky nebo konopné semínko.

Jak se vám článek líbil?