Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tekutá matcha v dortíku

5,0 5
1

Tekutá matcha v dortíku zdroj: biooo.cz

Venku je zima. Takže přišel čas, kdy si doma upečeme něco teplého. Něco sladkého. Něco dobrého. A není snad nic lepšího než poctivý čokoládový dortík. Co třeba takový lava cake? Lávový dortík nemá snad ustálené české jméno a ani nepatří mezi tradiční dorty, které si pečeme doma. Ale pokud jednou zkusíte, už nebudete chtít přestat. Tekuté čokoládové srdíčko vás totiž přesvědčí, že nebe na talíři existuje. A přitom takový lávový dortík vůbec není složitý na přípravu. Tak ho zkuste a třeba rovnou v zelené barvě.

Přejít na sekci článku:

Zelená čokoláda

Zelená čokoláda zdroj: biooo.cz

60 g bílé čokolády

40 g másla nebo jiného přírodního másla/oleje

3 lžíce cukru

1 vajíčko

1 lžička matcha čaje

3 ½ lžíce polohrubé mouky

Vzhledem k tomu, že část dortu nebude plně upečená, dejte si opravdu záležet na kvalitě surovin. Vajíčko použijte nejlépe čerstvé a na kvalitě matcha čaje také nešetřete.

Čokoládu a máslo nechejte rozpustit ve vodní lázni. Místo másla můžete použít jiný tuk, já zkombinovala lžíci kokosového oleje a 2 lžíce kakaového másla. Vmíchejte cukr, matcha prášek a pořádně vše promíchejte. Poté směs nechte pár minut chladnout. Do vlažné směsi vmíchejte vajíčko a po lžičkách mouku. Výsledná konzistence těsta by měla být krémově tekutá.

Připravte si formičky. Nejtradičnější jsou kulaté malé zapékací misky zhruba o velikosti běžných muffinů. Vymažte je máslem a vysypejte moukou. Uvedené množství v receptu bude stačit na dvě porce. Obě zapékací formy naplňte těstem a dejte do mrazáku minimálně na půl hodiny.