Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Čaj jako žádný jiný: Matcha čaj

5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

S matcha v koupelně

Matcha v koupelně zdroj: shutterstock.com

Díky svým výrazným antioxidačním vlastnostem je v současné době matcha čaj i vyhledávanou surovinou v kosmetickém průmyslu. Můžete tak narazit na protistárnoucí pleťová séra s výtažky z matcha čaje nebo matcha denní krém s antioxidačním účinkem. Nově nabízí matcha antioxidační pečující řadu i česká značka Delibutus. Vyzkoušet tak budete moci pečující pleťový olej nebo bambucké máslo s obsahem čaje matcha. A nebo si zkuste doma namíchat svou vlastní domácí antioxidační masku. Stačí prášek matcha přidat do jakékoliv oblíbené pleťové masky.

Pro mastnou problematickou pleť si připravte hloubkově čistící a protistárnoucí masku. Smíchejte 2 lžičky zeleného jílu se lžičkou čaje matcha, přidejte malé množství obyčejné nebo květové vody. Masku nanášejte na suchou a čistou pleť, nechte působit tak dlouho, dokud jíl neztvrdne, minimálně 20 minut. Poté opatrně smyjte teplou vodou. Jíl odstraňuje nečistoty a pohlcuje mastnotu, zatím matcha čaj dodává pleti antioxidanty a bojuje proti jejímu stárnutí.

Pro suchou a napnutou pokožku vyzkoušejte raději antioxidační hydratační masku. Smíchejte dvě lžičky bílého tučného jogurtu (nebo tvarohu) se lžičkou medu a lžičkou matcha prášku. Přidat můžete i oblíbený rostlinný olej. Naneste a nechte působit minimálně deset minut, ideálně alespoň půl hodiny. Matcha prášek přináší pleti antioxidanty, med působí antibakteriálně a zároveň spolu s jogurtem hydratuje a udržuje rovnováhu pokožky. Smyjte teplou vodou.