Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Goji aneb kustovnice čínská: bohatá bobule

Goji aneb kustovnice čínská: bohatá bobule Goji je čím dál více populární díky vysokému obsahu vitaminů a minerálů, které chrání celý organismus.
Martina Koubová
4,5 5
8

Přejít na sekci článku:

Goji pro zralou pleť i redukční dietu

Rty zdroj: shutterstock.com

Vysoký obsah antioxidantů v bobulích v kombinaci s množstvím vitaminů dělá z goji ideálního parťáka v péči o stárnoucí náročnou pokožku. Právě antioxidanty chrání pleťové buňky před působením volných radikálů a tím také pokožku před stárnutím, vznikem vrásek a ztrátou elasticity. Jak už bylo řečeno, goji podporuje zdravý krevní oběh a tím pádem také správný metabolismus pokožky. Pleť lze zásobovat těmito živinami zvenku za pomoci krému a zevnitř pravidelnou konzumací bobulí. Ale pozor, goji není vhodné pouze pro zralé ženy, ale také pro všechny mladé lidi, kteří trpí na akné či jiná zánětlivá kožní onemocnění.

Kromě anti ageing účinků, goji chrání pokožku před nepříznivým vlivem slunečních paprsků. Tento fakt ocení obzvláště osoby, které mají málo kožního pigmentu a při delším pobytu na sluníčku se spálí. Stačí před začátkem léta pravidelně konzumovat goji v jakékoliv podobě a můžete mít jistotu, že pokožka bude odolnější vůči spálení, podráždění i začervenání, pleť zároveň snadněji zhnědne a tento opálený vzhled si déle udrží. Tento blahodárný účinek mají na svědomí karotenoidy, které pleť chrání před UV zářením.

Látky obsažené v goji stabilizují hladinu cukru v krvi a tím mírní chuť k jídlu. Když vás honí mlsná a chcete večer zahnat malý hlad, dejte si hrstku bobulí. Ty nejen že zaženou chutě, ale dokonce napomáhají hubnutí. Goji totiž obsahuje vysoký podíl vlákniny, která spolehlivě zažene hlad, chromu, který udržuje hladinu cukru v krvi a současně podporuje správnou činnost metabolismu. Goji vám tak pomůže při redukčních dietách či jenom při jarní detoxikaci organismu.