Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Hubnutí na počkání se zelenou kávou?

4.0 5
5

Přejít na sekci článku:

Zelená káva nejen na hubnutí

Zelená káva pro zdraví zdroj: shutterstock.com

Když se řekne zelená káva, většina lidí si bezesporu vybaví hubnutí. Je pravda, že samotná káva i její extrakt jsou v posledních letech velice oblíbenými podpůrnými hubnoucími prostředky, ale to neznamená, že je zelená káva vhodná jenom pro redukci váhy. Naopak, nepražená kávová zrna obsahují velké množství látek, které jsou pro naše zdraví velice prospěšné.

Nejvýznamnější látkou vyskytující se v zelené kávě jsou fenolické sloučeniny, které patří mezi silné antioxidanty. V zrnkách najdeme kyselinu chlorogenovou a také kyselinu kávovou zhruba v 10x vyšším množství, než je tomu u klasické pražené kávy. Jak už napovídá samotné slovo antioxidanty, zelená káva je také skvělým pomocníkem pro očistu organismu a vyplavení škodlivin z těla ven, stačí alespoň týden pít na lačno šálek kávy. Po několika týdenní kúře se budete cítit odpočatěji, svěžeji a budete vitálnější.

Zmiňované antioxidanty také podporují srdeční aktivitu i zdraví kardiovaskulárního systému a harmonizují krevní tlak, podle některých studií jsou vhodné i při zvýšené hladině krevního cukru. Při vyšším cukru i pokročilejším stadiu cukrovky pomáhají fenolické sloučeniny tento stav stabilizovat a zabrání, aby se příznaky nemoci zhoršovaly. Dokonce pomáhají léčit problémy s cukrovkou spojené, jako je například zhoršující se zrak či špatně se hojící rány. Příznivé účinky mají antioxidanty i na pohybový aparát, působí proti bolestem kloubů a pomáhají při revmatismu i osteoporóze. V těchto případech je vhodnější užívat zelenou kávu v podobě kapslí, neboť obsahují koncentrovanější účinné látky, než samotný horký nápoj.