Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Řasy, zázračná surovina budoucnosti

5.0 5
2

Přejít na sekci článku:

Mořské řasy v kosmetice

Mořské řasy v kosmetice zdroj: shutterstock.com

Řasy jsou naprosto geniální a univerzální účinnou látkou pro normální, suchou a stárnoucí pleť. Obsažené minerály vyživují pleťové buňky a startují jejich obnovu. Tato výborná vyživující schopnost se hodí také pro pleť trpící na ekzémy, lupénku a další kožní neduhy. Umí také báječně hydratovat a následně potřebnou vlhkost v pleti i dlouhodobě udržet, což ocení právě dehydratovaná pokožka. Pozor by si měla dávat jen mastnější pokožka se sklonem k akné, protože řasy mají tendence ucpávat póry.

Jsou také výborné na poškozenou pleť po nadměrném opalování. Působí preventivně proti vráskám, ale zakročí i proti již vytvořeným drobným linkám a rýhám. Jejich detoxikační schopnost se hodí i při další kožní nedokonalosti, totiž celulitidě. Kromě toho řasy navíc zlepšují i mikrocirkulaci, pokožku prokrvují a urychlují odplavování lymfy. Zkvalitňují tak odvádění usazených škodlivých látek, které jsou zodpovědné za tvorbu celulitidy, z podkoží pryč. Přípravky s řasami nejen aktivně pomáhají vyhladit pomerančovou pokožku, ale také jí dodávají zdravou jednotnou barvu a zpevňují ji.

Kromě pleťových přípravků jsou řasy i oblíbenou kosmetickou surovinou do přípravků na vlasy. Je to zejména díky jejich dlouhotrvající hydratační schopnosti. Takto ošetřené vlasy pak působí plnějším dojmem, jsou nadýchané, a úžasně jemné na dotek. Řasy mají také blahodárné účinky na pokožku hlavy. Prokrvují ji a obsažené účinné látky posilují vlasové kořínky a zasazují se tak o rychlejší růst zdravých a pevných vlasů. Pro nejlepší účinek řas jak na vlasy, tak na pleť je dobré podpořit kosmetické přípravky i vnitřně, ať už formou výživových doplňků či přímo přidáním řas do jídla.