Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Yucca – umyje vám celé tělo. Zevnitř!

Yucca – umyje vám celé tělo. Zevnitř! Yucca je velmi pozoruhodná rostlina s vysokým obsahem saponinů, které dokáží tělo pořádně pročistit.
Jana Konečná
5,0 5
7

Přejít na sekci článku:

S čím vším vám yucca může pomoci?

S čím vším vám yucca může pomoci? zdroj: pixabay.com

Tím, že vám pročistí trávicí ústrojí, tak se samozřejmě i upraví a zlepší jeho fungování. Takže pokud trpíte například na zácpu, průjem nebo nadýmání, yucca by vám mohla pomoci tyto problémy zredukovat. Čistá a zdravá střeva navíc znamenají i neprůstřelnou imunitu. Po užívání yuccy se vám s velkou pravděpodobností vylepší i pleť – při zaneseném a znečištěném organismu pokožka doslova volá o vnitřní očistu prostřednictvím různých pupínků a pleťových nedokonalostí, které se na ní ve zvýšené míře objevují. Konkrétně akné na čele podle tradiční čínské medicíny způsobuje zanesené tlusté a tenké střevo.

Na obrázku vidíte kořeny yuccy, které se následně drtí na prášek.

Yucca taktéž pomůže zmírnit bolesti kloubů. V prvních dnech užívání se tyto bolesti sice mohou objevit nebo ještě zhoršit, ale potom by měl následovat ústup bolesti až její úplné vymizení. Z kloubů se totiž postupně vyplaví solné a vápenaté usazeniny či krystalky kyseliny močové. Užívání yuccy je proto mimořádně vhodné i pro ty, kterým se usadila v kloubech dna. Je také velmi pravděpodobné, že se vám užíváním yuccy podaří shodit pár kilogramů. Zhubnete nejspíš už jen tím, že se zbavíte zbytečných usazenin a nánosů ve střevech a dalších toxinů z celého těla, navíc se ale budete cítit neskutečně lehce a plní energie. Očištěné tělo bude prostě fungovat na plné obrátky a budete mít určitě i chuť na nějaké to cvičení, do kterého se vám jindy třeba vůbec nechce nebo jste na to moc unavení.

Jak na očistu s jukou?

Při detoxikaci yuccou, stejně jako u každé jiné detoxikační kúry, je třeba pít větší množství tekutin. Je to potřeba jednak proto, aby yucca mohla začít správně účinkovat a také, aby se urychlilo odplavení škodlivin z těla. Účinky yuccy můžete ještě víc nakopnout zvýšeným příjmem vlákniny nebo užíváním psyllia. Samozřejmostí by měl být vyšší příjem ovoce a zeleniny, a prostě celkové ozdravení jídelníčku. V průběhu i po skončení kúry se doporučuje užívat probiotika, aby vám krásně čistá střeva rychleji osídlily prospěšné střevní bakterie.

Tip: Yuccu nemusíte užívat jen vnitřně. Indiáni údajně používali yuccu i jako prostředek na podporu růstu vlasů. Prášek z yuccy je třeba rozmíchat s trochou vody do hladké kašičky, vmasírovat do pokožky hlavy a nechat pár minut působit.