Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

5 důvodů, proč je zelený čaj zdravý

5 důvodů, proč je zelený čaj zdravý Zelený čaj dobře chutná, osvěží a současně má posilující účinky na organismus.
Martina Koubová
5,0 5
7

5 důvodů, proč je zelený čaj zdravý zdroj: shutterstock.com

Že je zelený čaj zdravý, to tak nějak podvědomě víme všichni. Ale proč? Čím se liší od jiných potravin a doplňků stravy, které nám slibují pevnou imunitu, odolnost proti stresu a dlouhý zdravý život? Na rozdíl od běžně prodávaných preparátů a tabletek má zelený čaj komplexní účinky, které působí na zdraví těla zevnitř i zvenku. Dalo by se tak říct, že čajové lístky můžeme zařadit mezi superpotraviny po bok goji, chia a dalších, které jsou chuťově velice dobré a současně zdravé.

Přejít na sekci článku:

Zelený čaj nahradí hrnek ranní kávy

Zelený čaj nahradí hrnek ranní kávy zdroj: shutterstock.com

Čajové lístky obsahují množství teinu, který má na organismus stejné povzbuzující účinky jako kofein. Jeden šálek zeleného čaje obsahuje kolem 40 miligramů teinu, což je zhruba o polovinu méně, než kolik je kofeinu ve stejném množství černé kávy. Přesto je vhodnější dát si ráno šálek zeleného čaje, neboť čaj má sice pozvolnější nástup účinků (tein je vázán na třísloviny), ale zato působí dlouhodoběji a jemněji. Po kávě se vám může rozbušit srdce a zvýšit krevní tlak, zelený čaj žádné takovéto vedlejší účinky nemá. Přesto účinně povzbudí a dodá energii. Navíc, po zeleném čaji vás nebude pálit žáha, nebudete mít překyselený žaludek a ani si na čaj nemůžete vytvořit návyk, jak se to mnohdy stává v případě černé kávy.

Související produkt
Zelený čaj, bio 40 g, 20 ks
English Tea Shop / 84 Kč
Zelený porcovaný čaj  vás potěší svou jemnou osvěžující chutí. Díky šetrnému zpracování si zachovává vysoký podíl minerálů, fukomarinů a tříslovin. 
Detail produktu