Bílý čaj - Perla mezi čaji

5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Bílým čajem proti stresu a obezitě

Bílým čajem proti stresu a obezitězdroj: shutterstock.com

Bílý čaj je účinnou zbraní proti stresu. Kromě toho, že je s pitím čaje obecně spojena relaxace, obsahuje také aminokyselinu L-theanine, která zvyšuje množství dopaminu a serotoninu v mozku, čímž pozitivně ovlivňuje lidskou psychiku a umožňuje redukovat psychický stres. Nicméně bychom měli mít na paměti, že čaj funguje spíše jako prevence a ani jeho pravidelným pitím stres a deprese úplně nezmizí.

Klinické testy bílého čaje prokázaly přítomnost látek omezujících růst tukových buněk a může tak napomáhat ke snížení tělesné hmotnosti a v boji proti nadváze či obezitě. Bílý čaj je obzvláště vhodný pro kúry na hubnutí, neboť pomáhá organismu s detoxikací a posiluje jej. V mladých pupenech je totiž vysoké množství polyfenolů, tedy antioxidantů potřebných v boji proti volným radikálům i předčasnému stárnutí organismu.

Bílý čaj navíc obsahuje nejnižší množství kofeinu (pro srovnání asi 2x méně než čaj zelený, 4x méně než čaj černý a až 10x méně než káva) a je tak vhodný i pro osoby trpící nespavostí a pro každého, komu vyšší množství kofeinu zkrátka nedělá dobře.