Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak připravit to nejlepší smoothie

Jak připravit to nejlepší smoothie Smoothie je aktuálně velký trend napříč všemi výživovými směry. I když někteří přidávání ořechů do smoothie nebo míchání ovoce a zeleniny nedoporučují, záleží jen na vás a vašem těle, co vám sedne.
Jana Konečná
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Jak na smoothie

Jak na smoothie zdroj: pixabay.com;

A můžete mixovat. Pokud však máte výkonnější mixer, tak si alespoň část ovoce raději zamrazte, protože opravdu silný mixér točí sekacími noži tak rychle, že obsah mixéru i zahřeje a teplé smoothie není chuťově moc dobré, navíc při delším mixování můžete ovoce příliš zahřát a přijít o enzymy a některé vitaminy a další výhody raw stravy. Přidáváním mraženého ovoce taky ušetříte ráno čas, který byste jinak věnovali chystání, loupání a krájení. Navíc mrazák se hodí vždy, když ovoce nestíháte zužitkovat a bojíte se, že se vám zkazí. Zásoby mraženého ovoce pak do smoothie, jako když najdete. V případě opravdu výkonného mixéru můžete smoothie připravit z pořádné, kompletně zmrzlé porce ovoce a máte zdravou a navíc veganskou smoothie-zmrzlinu.

Melounové smoothie s mátou

Melounové smoothie je úplně nejjednodušší smoothie, co může být. Červený vodní meloun je vlastně už takové skoro hotové smoothie v přírodním zeleném obalu. Díky vysokému obsahu vody jej můžete jen rychle mixnout a je připraven k popíjení bez přidávání čehokoliv dalšího. Meloun má výborné ochlazující a samozřejmě i hydratační účinky. Výborně také pročišťuje ledviny. Pro přípravu melounovo mátového smoothie stačí rozmixovat čtvrtku menšího vodního melounu spolu s několika lístky čerstvé máty. A zdravá dobrota je na světě. Pokud jste však opravdu extra mlsní jazýčci, přidejte menší hrstku čerstvých nebo mražených jahod. Výsledné smoothie pak chutná úplně jako žvýkačka. :-)

Banánové smoothie s ovesnými vločkami

Toto smoothie je ideální i jako snídaně, protože dokáže perfektně zasytit na celé dopoledne. Budete potřebovat hrníček banánů nakrájených na kolečka, tři vrchovaté lžíce ovesných vloček, 5 sušených datlí, špetku skořice a labužníci, co se nebojí kombinace s ořechy, mohou přidat i lžíci arašídového másla. Nakonec dolijete potřebným množstvím vody a mixujete. Takováto snídaně je velice vhodná jako začátek dne, ve kterém očekáváte větší množství stresu. Banány jsou totiž plné hořčíku, který pomáhá tělu se se stresem lépe vyrovnat.

Tip: Pokud hledáte inspiraci na tvorbu smoothie, mrkněte se do knížky Šťávy a míchané nápoje z přírody, ve které najdete nejen spoustu receptů a doporučení, ale také smoothie přímo na míru konkrétním zdravotním potížím.