Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pitný režim

5,0 5
1

Pitný režim zdroj: shutterstock.com

Voda je nejdůležitější součástí našeho organismu, tvoří zhruba 70 % celkové váhy těla. Je proto důležité ji průběžně ve vhodném množství a kvalitě doplňovat. Zapomeňte proto na každodenní konzumaci sladkých barevných limonád, ty si dejte maximálně čas od času jen tak ‘na chuť’ a každý den raději vypijte dostatek čisté kohoutkové či minerální vody.

Nejvhodnější je kombinovat minerálku s obyčejnou kohoutkovou vodou, kvalitními ovocnými džusy, šťávami a čaji. Celkový denní přísun tekutin je hodně závislý na tělesné konstituci, orientačně se doporučuje na 10 kilogramů tělesné váhy vypít 300 mililitrů neslazené vody. Množství samozřejmě závisí i na vykonávané fyzické aktivitě, ročním období a dalších faktorech. Pitný režim je důležité dodržovat celoročně a to nejenom v létě, jak nám každoročně připomínají lékaři. Dostatečně hydratovaný organismus je totiž mnohem zdravější, odolnější a vitálnější.

Přejít na sekci článku:

Proč dodržovat pitný režim?

Proč dodržovat pitný režim? zdroj: shutterstock.com

  • Zhubnete. Při pravidelném příjmu tekutin nebudete mít takový hlad a hlavně vás nebude honit mlsná. Zkuste si ke každému jídlu dát sklenici vody a uvidíte sami.
  • Detoxikujete organismus. Voda ‘propláchne’ játra a ledviny, z těla rychleji vyloučí škodlivé látky a zároveň eliminuje vznik kaménků v ledvinách i močových cestách.
  • Získáte více energie. Dobře hydratovanému organismu nechybí energie, lépe a snadněji ji získává z přijaté stravy.
  • Eliminujete bolesti hlavy. Dostatečný přísun tekutin dokáže v mnoha případech předejít bolestem hlavy a když už vás hlava bolí, pomůže a uleví od těch nejhorších stavů.
  • Podpoříte odolnost imunitního systému. Hydratovaný organismus lépe pracuje, rychleji vylučuje škodlivé látky a je tím pádem odolnější vůči infekcím.
  • Pleť bude zdravější. Pokožku je důležité hydratovat i zevnitř, je pak vypnutá, pevná a pružná, méně náchylná ke vzniku vrásek i suchých šupinek.