Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pitný režim

Pitný režim Voda je pro naše tělo velice důležitá, proto by každý dospělý člověk měl vypít 300 mililitrů tekutiny na 10 kilogramů tělesné váhy.
Martina Koubová
5,0 5
1

Pitný režim zdroj: shutterstock.com

Voda je nejdůležitější součástí našeho organismu, tvoří zhruba 70 % celkové váhy těla. Je proto důležité ji průběžně ve vhodném množství a kvalitě doplňovat. Zapomeňte proto na každodenní konzumaci sladkých barevných limonád, ty si dejte maximálně čas od času jen tak ‘na chuť’ a každý den raději vypijte dostatek čisté kohoutkové či minerální vody.

Nejvhodnější je kombinovat minerálku s obyčejnou kohoutkovou vodou, kvalitními ovocnými džusy, šťávami a čaji. Celkový denní přísun tekutin je hodně závislý na tělesné konstituci, orientačně se doporučuje na 10 kilogramů tělesné váhy vypít 300 mililitrů neslazené vody. Množství samozřejmě závisí i na vykonávané fyzické aktivitě, ročním období a dalších faktorech. Pitný režim je důležité dodržovat celoročně a to nejenom v létě, jak nám každoročně připomínají lékaři. Dostatečně hydratovaný organismus je totiž mnohem zdravější, odolnější a vitálnější.

Přejít na sekci článku:

Proč dodržovat pitný režim?

Proč dodržovat pitný režim? zdroj: shutterstock.com

  • Zhubnete. Při pravidelném příjmu tekutin nebudete mít takový hlad a hlavně vás nebude honit mlsná. Zkuste si ke každému jídlu dát sklenici vody a uvidíte sami.
  • Detoxikujete organismus. Voda ‘propláchne’ játra a ledviny, z těla rychleji vyloučí škodlivé látky a zároveň eliminuje vznik kaménků v ledvinách i močových cestách.
  • Získáte více energie. Dobře hydratovanému organismu nechybí energie, lépe a snadněji ji získává z přijaté stravy.
  • Eliminujete bolesti hlavy. Dostatečný přísun tekutin dokáže v mnoha případech předejít bolestem hlavy a když už vás hlava bolí, pomůže a uleví od těch nejhorších stavů.
  • Podpoříte odolnost imunitního systému. Hydratovaný organismus lépe pracuje, rychleji vylučuje škodlivé látky a je tím pádem odolnější vůči infekcím.
  • Pleť bude zdravější. Pokožku je důležité hydratovat i zevnitř, je pak vypnutá, pevná a pružná, méně náchylná ke vzniku vrásek i suchých šupinek.
Související produkt
Aloe vera šťáva 330 ml
Santaverde / 429 Kč
100% čistá organická šťáva z aloe vera přispívá k přirozené obranyschopnosti, je skvělým antioxidantem a přispívá k udržení normální hladiny cukru v krvi.
Detail produktu