Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zahřejte se čajem

Přejít na sekci článku:

Pu-erh vám ukáže novou tvář čaje

Pu-erh zdroj: shutterstock.com

Čaje Pu-erh jsou novinkou značky Numi, byly představené v roce 2014. Svou plnou chutí vás překvapí ve dvou příchutích, jako čistý čaj pu-erh a jeho variace se surovým kakaem. Pu-erh má plnou zemitou chuť, která může překvapit i čajového znalce. Je značně neobvyklá, ale chutná skvěle, ať už s kapkou mléka nebo s medem či třtinovým cukrem. V kombinaci s čokoládou zase překvapí polosladkými tóny, které už nepotřebují dalšího dochucení.

Ale chuť není na čaji pu-erh to jediné skvělé. Tento čaj patří mezi nejstarší a nejtradičnější čínské čaje a pěstuje se déle než 2000 let. Pu-erh býval tradičně označován jako čaj císařů, díky své jemné neobvyklé příchuti byl totiž určený pouze pro císařský stůl a jeho konzumace nebyla pro běžný lid vůbec povolena. Čaj pu-erh své jméno získal podle města Pchu-er, kde se sklizené čajové lístky zpracovávaly. V češtině máme pro tento čaj neustálené pojmenování, bývá nazýván jako puerh, pu-erh nebo pchu-er.

Kromě chuti jsou výjimečné i další vlastnosti čaje pu-erh. Barvou je tmavší než černý čaj a chuť je výraznější a pestřejší. Často se mu říká červené zlato. Měl by přispívat ke zrychlení spalování a přirozenému procesu hubnutí. Pozitivně také ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, posiluje obranyschopnost organismu, chrání před bakteriemi i infekcemi. Navíc i ovlivňuje psychiku, navozuje dobrou náladu a předchází depresím. Také zkvalitňuje spánek a přispívá ke správnému odpočinku organismu.