Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Loro Crisps - zdravé křupání nejen k televizi

Chipsy od Loro Crisps zdroj: Loro Crisps

Patříte k těm, kdo si večerní lenošení u televize nebo posezení s přáteli neumí představit bez mlsání nejrůznějších pochutin a bez chroupání chipsů by to zkrátka nešlo? Tak takových je nás víc. 

Původní plán je zobnout si pár na chuť, ale ani nevíte jak, a spořádáte celý pytlík na posezení. Chipsy, krekry a jiné podobné dobroty nás totiž dokážou pěkně obalamutit. To, že jsou lehoučké a de facto ihned se rozpouští v ústech, dává našemu tělu signál, že vlastně nic pořádně nejíme a proto si žádá víc. 

Svou vinu na tom nesou i sůl a tuk, které naše tělo potřebuje - bohužel ale ani pro mozek ani pro tělo neexistují žádné varovné signály, v jaké míře už je to přespříliš. A tak se z večerního mlsání stává nezdravý zlozvyk, doprovázený oním symbolickým křupnutím, které k tomu přece patří, ne? 

Ale jde o to, v jaké míře těmto hříchům propadáme. Jednou za čas potěšit chuťové pohárky nějakou prasárničkou, proč ne - jenomže pokud se nezdravé mlsací kratochvíli oddáváte několikrát do týdne, zamyslete se nad důsledky pro vaše tělo do budoucna. Protože mlsat se dá i zdravě

Nahraďte brambůrky, krekry, popcorn, slané tyčinky atd. zdravější variantou a vyhněte se konzumaci rakovinotvorného akrylamidu, který klasické slané lupínky velice často obsahují. 

Máme pro vás totiž super novinku, na které si u telky rozhodně pochutnáte, a to zdravě a bez výčitek svědomí! Tradááá! Seznamte se s Loro Crisps - lupínky tak trochu jinak… 

O značce

Loro Crisps představuje chutnější a hlavně zdravější alternativu klasickým bramborovým lupínkům. Mladá značka vznikla teprve v červnu 2019, kdy ji založily dvě kamarádky Natalia a Daniela, které vyrůstaly v Kolumbii a jejíž příroda a suroviny je inspirují k vytváření stále nových chutí. 

Když se loni, v roce 2019 s Loro Crisps zúčastnili přehlídky potravin ve Velké Británii, měli to štěstí, že zaujali svého prvního velkého kupce, japonského distributora, se kterým se dohodli na všech požadavcích ohledně dovozu. 

K zahájení uvedení produktů na trh v Japonsku mělo dojít v létě 2020, avšak situace kolem Covid-19 celý plán zhatila. Došlo k uzavření hranic s Japonskem, obchody se pozastavily a spuštění Loro Crisps bylo odloženo na duben 2021.

A tak se hned zpočátku museli poprat s prvními důsledky rizika podnikání. Nicméně jak se říká, všechno zlé přináší něco dobrého. S tím přišli i dva noví, menší klienti, díky nimž a vládní podpoře budou v Loro Crisps schopni financovat první dodávky až do konce tohoto roku. 

Takže díky jejich úsilí teď můžete i vy ty báječné lupínky ochutnat! Křupněte si a třeba se o tuhle exotickou novinku příště podělíte právě u posezení s přáteli.

Nejsou chipsy jako chipsy

A v čem jsou tedy chipsy Loro Crisps jiné? Narozdíl od běžných chipsů nejde o klasické bramborové lupínky. Nejde ani o zeleninové nebo cizrnové chipsy. Loro Crisps jsou lahodné brambůrky z banánu plantain doladěné k dokonalosti. 

Ano, jde o banánové chipsy a rozhodně se nejedná o klasický sušený banán, který znáte z obchodu z oddělení se zdravou výživou.

Tyhle lupínky jsou vytuněnou variací s několika příchutěmi: limetka, solené, sladké nebo chilli - kterým dáte přednost vy? Podle nás rozhodně stojí za vyzkoušení všechny. 

Nejenže báječně chutnají, představují i přirozený zdroj vlákniny a draslíku. Neobsahují žádný lepek, GMO, syntetická dochucovadla ani nenasycené mastné kyseliny a jsou 100% veganské.

Plantain banán - co to je?

Banány plantain vypadají jako klasické banány, které si běžně kupujete v supermarketu a pak vám doma černají, protože je nesníte. 

Narozdíl od nich se nesmějí jíst syrové, jsou znatelně větší a obsahují poměrně vysoký obsah škrobu. 

Proto je pro jejich konzumaci nejvhodnější tepelná úprava, avšak jsou ceněny pro vysokou výživnou hodnotu. V Latinské Americe, jihovýchodní Asii či Karibiku jsou běžnou součástí stravy.

Protože v Kolumbii nemají roční období, jejich plantain banány zde rostou po celý rok na tropických polích regionu Urabá - v oblasti severního pobřeží. 

Proč papoušek na obalu?

Důvod, proč právě papoušek je součástí loga Loro Crisps je jednoduchý. Papoušci a obecně exotická zvířata jsou v Kolumbii běžnou součástí každodenního života. I obě zakladatelky, Natalia a Daniela, měly papoušky jako domácí mazlíčky - jeden z nich se jmenoval Pepe a miloval banány plantain… A protože “loro” znamená ve španělštině papoušek, tak název Loro Crisps byl jasný. 

 

Vychutnejte si večerní mlsání u telky bez výčitek: