Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zázračný sibiřský cedr (Pinus sibirica)

Zázračný sibiřský cedr (Pinus sibirica) Cedr sibiřský má léčivé a posilující účinky na celé tělo.
Redakce BIOOO.CZ
4,2 5
6

Zázračný sibiřský cedr (Pinus sibirica) zdroj: shutterstock.com

Cedrový olej je doslova přírodní zázrak. Cedr se hojně vyskytuje ve své domovině na Sibiři, kde svým obyvatelům dělá skutečnou radost. Na Sibiři jsou již tradičně sklízeny šišky z cedru, jejichž semínka, které Sibiřané označují za oříšky, tvoří hlavně v zimním období důležitou součást jejich stravy. Sibiřské vesničky na míle vzdálené obchodním koncernům jsou totiž v zimě doslova odříznuty od okolí, vesničané jsou tedy závislí jen na tom, co si vypěstovali nebo nasbírali.

I proto mají výrobky ze sibiřského cedru takový zázračný náboj - jakémukoliv zpracování totiž vždy předchází ruční sběr, jsou zde zachovány původní tradice a k přírodě se přistupuje ohleduplně. I samotné dřevo ze sibiřských cedrů se považuje za léčivé - stačí ho nosit při sobě třeba jako přívěsek a jeho energetická vibrace na vás bude působit celý den. V tomto článku se však zaměřím jen na blahodárné působení cedrového oleje a drti z oříšků sibiřského cedru.

Přejít na sekci článku:

Co cedr dodává?

Co cedr dodává? zdroj: shutterstock.com

Cedr má vysoký obsah vitaminu A (zdravý zrak, dobrý růst), vitaminu B a D (kvalita krve, stimulace nervové soustavy) a vitaminu E (podpora reprodukčních procesů, příznivý vliv na pohlavní systém, zdravý rozvoj plodu, růst organismu a tvorba mateřského mléka), vitamin F obsahuje dokonce 3x více než v produktech z rybího tuku (snižuje hladinu cholesterolu v krvi). V cedru také najdeme mastné kyseliny (růst a obnova buněk) a 19 aminokyselin z nichž je 70 % nenahraditelných, dále uhlovodany, jód, zinek, železo, měď, mangan, hořčík, křemík, vanad, fosfor, draslík, molybden, nikl, vápník, olovo, bor, baryum, titan, stříbro, hliník, jodidy, kobalt a sodík. Cedrový olej podporuje obranyschopnost organismu, stimuluje trávicí procesy a pomáhá při poruchách trávení, podporuje činnost ledvin a funkci štítné žlázy, posiluje oběhový a nervový systém.

Kde cedr pomáhá?

Nejen obsah chemických látek, ale především také energetický náboj cedrového oleje, umí posilovat lidi žijící v ekologicky špinavých oblastech, v aglomeracích, ale i průmyslové krajině a vesnicích s vysokou chemizací. Cedr vnitřně posílí všechny lidi, kteří jsou fyzicky či psychicky vytížení, čili podléhají tlaku na výkon a pracovnímu stresu. Cedrový olej výborně pomáhá také při žaludečních a dvanácterníkových vředech, dále při tuberkulóze plic, upravuje tlak a slouží jako prevence při arteroskleróze. Cedrový olej je vhodné také aplikovat na pokožku (vmasírujte cedrový olej do vlhké pokožky kruhovými pohyby a takto ošetřenou pokožku chraňte jemnou gázou před otřením), jelikož výborně pomáhá na problémy jako jsou jizvy, popáleniny, lupénka a také při lámavých vlasech a jejich nadměrném padání.