Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zázračný sibiřský cedr (Pinus sibirica)

Zázračný sibiřský cedr (Pinus sibirica) Cedr sibiřský má léčivé a posilující účinky na celé tělo.
Redakce BIOOO.CZ
4,2 5
6

Přejít na sekci článku:

Použití cedrového oleje při potížích

Použití cedrového oleje při potížích zdroj: shutterstock.com

Mimo klasickou konzumaci cedrového oleje v jídle platí ještě další specifika pro jeho použití při uzdravování nejrůznějších chorob. Pakliže jsou nemoci kožního charakteru, je možné cedrový olej aplikovat vně na pokožku, jak již bylo zmíněno. Dokáže skvěle posilovat nervovou soustavu a je tím pádem vynikajícím doplňkem při psychickém vyčerpání, stresech nebo depresivních stavech. Je mimořádně vhodný pro malé děti, neboť podporuje správný fyzický a psychický vývoj.

Nicméně s cedrovým olejem se můžeme potkat ještě v jedné variantě, a tou je éterický olej. Jen pro pořádek je ale nutné zmínit, že éterický olej se získává z jiného druhu stromu - cedru libanonského - a je získáván destilací. Je velmi účinným pomocníkem při nachlazení, neboť mírní kašel, redukuje vznik hlenu a celkově posiluje a desinfikuje dýchací soustavu. Na jednu proceduru budete potřebovat 10 kapek cedrového oleje, které vykapete do malého množství horké vody (cca 300 - 400 ml) pod bodem varu, nad hrnec se nakloňte, přikryjte se hrubým ručníkem a zhluboka dýchejte. Zrovna tak je vhodný při použití v aromalampě, pouze v těhotenství je lepší se ho vyvarovat.