Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Cyklická žena 2. část

Cyklická žena 2. část Dynamická fáze začíná po menstruaci a probíhá zhruba týden před ovulací.
Jana Konečná
5,0 5
4

Cyklická žena 2. část zdroj: shutterstock.com

V minulém díle jsme si pověděli o tom, že během měsíce si žena prochází čtyřmi fázemi. Pro každou z nich je charakteristické něco jiného a každá z nich ženu nějakým způsobem promění. Konkrétně jsme se víc dopodrobna věnovali reflektivní fázi, která u ženy probíhá v období kolem menstruace. Pro tuto dobu je charakteristický útlum, únava a zpomalení. Žena během tohoto zhruba týden trvajícího období žije ve svém světě a nejradši je o samotě. Taky jsme si řekli, že pokud se naučí správně s touto fází pracovat a nebude chodit proti ní, může se zbavit i většiny menstruačních obtíží.

Přejít na sekci článku:

Dynamická fáze

Dynamická fáze zdroj: shutterstock.com

Po reflektivní části přichází na řadu fáze dynamická, které se jinak také říká Panna nebo Jaro. Je to doba, která probíhá zhruba týden před ovulací. V této fázi je ženské tělo odpočaté ze zaslouženého odpočinku a očisty během menstruace, a podobně jako se i příroda probouzí ze zimního spánku, probouzí se v ženě nová energie. Žena začíná být aktivní psychicky i fyzicky, potřebuje čím dál tím méně spánku, má plno nápadů a zároveň i potřebné energie na jejich uskutečnění.

V této fázi se ženské uvažování hodně přibližuje tomu mužskému, což se projevuje především silnou orientací na cíl, vyšším sebevědomím, vysoce racionálním uvažováním a zaměřováním se spíše na rozum než na city. Jsme také méně citlivé a emočně zranitelné, což nás dělá konkurenceschopnější v mužském světě. Zlepšují se i naše organizační schopnosti, proto je v této fázi vhodné si naplánovat a rozvrhnout naše dlouhodobé i krátkodobé cíle.

Podobně jako v reflektivní fázi je i pro dynamickou fázi charakteristická určitá sobeckost a zaměřenost především na vlastní potřeby. Tentokrát to však nevychází z nutnosti odpočinku a duševní i fyzické regenerace, ale spíš s potřeby seberealizace. V době před ovulací je totiž velmi malá pravděpodobnost otěhotnění (kdy bychom se musely o svůj čas a energii dělit i mezi nenarozené dítě) a příroda nás proto moudře v tomto období obdarovala schopnostmi pro snadnější uskutečňování vlastních snů a plánů.

Související produkt
Tyčinka Energy - Apricot bar 55 g
Chimpanzee / 48 Kč
Apricot bar je plná vláčných a sladce šťavnatých meruněk. Díky výživnému složení je vhodná nejen k doplnění energie po sportovním výkonu, ale také jako chutná svačinka.
Detail produktu