Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Cyklická žena 2. část

5,0 5
4

Cyklická žena 2. část zdroj: shutterstock.com

V minulém díle jsme si pověděli o tom, že během měsíce si žena prochází čtyřmi fázemi. Pro každou z nich je charakteristické něco jiného a každá z nich ženu nějakým způsobem promění. Konkrétně jsme se víc dopodrobna věnovali reflektivní fázi, která u ženy probíhá v období kolem menstruace. Pro tuto dobu je charakteristický útlum, únava a zpomalení. Žena během tohoto zhruba týden trvajícího období žije ve svém světě a nejradši je o samotě. Taky jsme si řekli, že pokud se naučí správně s touto fází pracovat a nebude chodit proti ní, může se zbavit i většiny menstruačních obtíží.

Přejít na sekci článku:

Dynamická fáze

Dynamická fáze zdroj: shutterstock.com

Po reflektivní části přichází na řadu fáze dynamická, které se jinak také říká Panna nebo Jaro. Je to doba, která probíhá zhruba týden před ovulací. V této fázi je ženské tělo odpočaté ze zaslouženého odpočinku a očisty během menstruace, a podobně jako se i příroda probouzí ze zimního spánku, probouzí se v ženě nová energie. Žena začíná být aktivní psychicky i fyzicky, potřebuje čím dál tím méně spánku, má plno nápadů a zároveň i potřebné energie na jejich uskutečnění.

V této fázi se ženské uvažování hodně přibližuje tomu mužskému, což se projevuje především silnou orientací na cíl, vyšším sebevědomím, vysoce racionálním uvažováním a zaměřováním se spíše na rozum než na city. Jsme také méně citlivé a emočně zranitelné, což nás dělá konkurenceschopnější v mužském světě. Zlepšují se i naše organizační schopnosti, proto je v této fázi vhodné si naplánovat a rozvrhnout naše dlouhodobé i krátkodobé cíle.

Podobně jako v reflektivní fázi je i pro dynamickou fázi charakteristická určitá sobeckost a zaměřenost především na vlastní potřeby. Tentokrát to však nevychází z nutnosti odpočinku a duševní i fyzické regenerace, ale spíš s potřeby seberealizace. V době před ovulací je totiž velmi malá pravděpodobnost otěhotnění (kdy bychom se musely o svůj čas a energii dělit i mezi nenarozené dítě) a příroda nás proto moudře v tomto období obdarovala schopnostmi pro snadnější uskutečňování vlastních snů a plánů.