Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Cyklická žena 2. část

Cyklická žena 2. část Dynamická fáze začíná po menstruaci a probíhá zhruba týden před ovulací.
Jana Konečná
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Naplánujte si na dynamickou fázi

Naplánujte si na dynamickou fázi zdroj: shutterstock.com

Začněte se zdravým stravováním a pravidelným cvičením. Pokud jste se snažily začít hubnout, cvičit nebo praktikovat nějaký detox v reflektivní fázi, s velkou pravděpodobností jste selhaly. Není se taky čemu divit – během menstruace jsme po právu více unavené a nechce se nám kdovíjak cvičit, honí nás chutě na sladké a další více či méně obvyklé chuťové kombinace, takže držet se nějakého dietního plánu je skutečně obtížné. Teď se však karta obrací a je ideální doba na to se vrátit zpátky do „zajetých zdravých kolejí“, nebo začít úplně od začátku.

Během tohoto předovulačního týdne se také snadněji zbavíte svých dlouhodobých zlozvyků a podaří se vám je nahradit je novými, zdravějšími návyky. Můžete tak snadněji postupně zvládnout přestat kouřit, pít klasickou kávu nebo vynechat z jídelníčku cukr. Vybudujte si pak nové a náhradní rituály, které nahradí ty staré a budou vás podobně uklidňovat a dodávat jistotu během dne – místo kávy se třeba naučte na kvalitní zelený nebo bylinkový čaj a život si oslaďte zdravějšími sladkostmi.

Vzhledem k tomu, že se nám myšlení, pozornost i paměťové schopnosti dostávají v této době na maximum, pokud studujete a je to jen trochu možné, naplánujte si studijní aktivity nejlépe do tohoto týdne. Jestli už máte studentská léta a s nimi spojené zkouškové období za sebou, využijte tento týden pro sebezdokonalování. Rozhodně vám polezou snadněji do hlavy anglická slovíčka a budete i lépe chápat gramatiku. Také se budete líp orientovat v odborných textech. Posílenou asertivní schopnost je dobré využít pro vyřizování reklamací, na které nemáme v jiných fázích dostatek energie ani sebevědomí. Užívejte si naplno tuto energickou fázi a těšte se, co vám přinese fáze expresivní ☺!

Související produkt
Zelený čaj, bio 40 g, 20 ks
English Tea Shop / 84 Kč
Zelený porcovaný čaj  vás potěší svou jemnou osvěžující chutí. Díky šetrnému zpracování si zachovává vysoký podíl minerálů, fukomarinů a tříslovin. 
Detail produktu