Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Cyklická žena 3. část

Cyklická žena 3. část Po reflektivní a dynamické fázi přichází expresivní ovulační fáze.
Jana Konečná
5,0 5
1

Cyklická žena 3. část zdroj: shutterstock.com

Máme tu třetí fázi ženského měsíčního cyklu. Po reflektivní a dynamické fázi přichází na řadu fáze expresivní. V minulých částech jsme si objasnili, jakým způsobem je žena ovlivňována určitou cykličností, a také jakou roli v tom hraje její menstruační cyklus. Společně jsme si prošli specifikaci menstruační a předovulační fáze a teď už víme, jak si na zhruba polovinu menstruačního cyklu plánovat různé činnosti a co od těchto dvou fází můžeme očekávat.

Přejít na sekci článku:

Expresivní fáze

Expresivní fáze zdroj: shutterstock.com

V expresivní fázi se ženy nacházejí v období kolem ovulace. Tato fáze se jinak nazývá matka nebo také léto. Léto proto, že v našem těle doslova všechno zraje - neoplodněné zralé vajíčko se chystá opustit vaječník. Navíc jsou ženy v tomto období většinou velmi přitažlivé a žádoucí. Příroda to prostě chytře zařídila tak, abychom se v době, kdy je největší možná pravděpodobnost otěhotnění, mužům nejvíce líbily a i my samy máme v tento čas větší chuť na sex, což případnému početí ještě více nahrává.

Matkou se toto období označuje proto, že jsme během těchto dní více citlivé k potřebám druhých a máme větší sklon o ně pečovat. Tato doba je proto skvělá i pro komunikaci a řešení různých problémů – expresivní fáze nám pomůže k větší empatii a snáze se tak do člověka vcítíme a pochopíme jeho pohled na věc. Během této fáze lépe vycházíme s různými typy lidí. Expresivní fázi tak můžeme využít i pro týmovou práci, protože k ostatním lidem z pracovního týmu a jejich názorům budeme přistupovat mnohem tolerantněji.

Hodně žen si expresivní fázi uvědomuje zároveň na fyzické bázi – někdy může cítit během ovulace nepříjemnou bolest v podbřišku. Podle teorie cyklické ženy mezi takto postižené patří zejména ty, které mají nějakým způsobem problém s přijetím své ženské role. Některé ženy se však naopak v této fázi přímo najdou a mají pocit, že teď jsou konečně samy sebou. Cítí se neskutečně žensky a přejí si, aby tato fáze trvala celý měsíc.