Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Cyklická žena 3. část

5,0 5
1

Cyklická žena 3. část zdroj: shutterstock.com

Máme tu třetí fázi ženského měsíčního cyklu. Po reflektivní a dynamické fázi přichází na řadu fáze expresivní. V minulých částech jsme si objasnili, jakým způsobem je žena ovlivňována určitou cykličností, a také jakou roli v tom hraje její menstruační cyklus. Společně jsme si prošli specifikaci menstruační a předovulační fáze a teď už víme, jak si na zhruba polovinu menstruačního cyklu plánovat různé činnosti a co od těchto dvou fází můžeme očekávat.

Přejít na sekci článku:

Expresivní fáze

Expresivní fáze zdroj: shutterstock.com

V expresivní fázi se ženy nacházejí v období kolem ovulace. Tato fáze se jinak nazývá matka nebo také léto. Léto proto, že v našem těle doslova všechno zraje - neoplodněné zralé vajíčko se chystá opustit vaječník. Navíc jsou ženy v tomto období většinou velmi přitažlivé a žádoucí. Příroda to prostě chytře zařídila tak, abychom se v době, kdy je největší možná pravděpodobnost otěhotnění, mužům nejvíce líbily a i my samy máme v tento čas větší chuť na sex, což případnému početí ještě více nahrává.

Matkou se toto období označuje proto, že jsme během těchto dní více citlivé k potřebám druhých a máme větší sklon o ně pečovat. Tato doba je proto skvělá i pro komunikaci a řešení různých problémů – expresivní fáze nám pomůže k větší empatii a snáze se tak do člověka vcítíme a pochopíme jeho pohled na věc. Během této fáze lépe vycházíme s různými typy lidí. Expresivní fázi tak můžeme využít i pro týmovou práci, protože k ostatním lidem z pracovního týmu a jejich názorům budeme přistupovat mnohem tolerantněji.

Hodně žen si expresivní fázi uvědomuje zároveň na fyzické bázi – někdy může cítit během ovulace nepříjemnou bolest v podbřišku. Podle teorie cyklické ženy mezi takto postižené patří zejména ty, které mají nějakým způsobem problém s přijetím své ženské role. Některé ženy se však naopak v této fázi přímo najdou a mají pocit, že teď jsou konečně samy sebou. Cítí se neskutečně žensky a přejí si, aby tato fáze trvala celý měsíc.