Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak se zbavit ženských mykóz přírodní cestou

Jak se zbavit ženských mykóz přírodní cestou Zbavte se mykózy přírodní cestou pomocí zdravých potravin a éterických olejů.
Pavlína Klaudová
3,8 5
8

zdroj:

Mykózy jsou nepříjemným onemocněním, kterým trpí velké procento žen. Mnohým se stává, že jsou již rezistentní vůči antimykotikům. A není to nic překvapivého. Tělo naprosto přirozeně odmítá to, co mu nedělá dobře.

Mykotické záněty způsobuje kvasinka Candida, která je našemu tělu vlastní, ale pokud se vlivem určitých faktorů přemnoží, nastává problém. Myslíte si, že má Candida souvislost pouze s jedním místem na těle? Omyl, toto onemocnění zasahuje celé tělo člověka. Pokud se tento problém neřeší, může vést až ke kolapsu organismu nebo přerůst i v rakovinové bujení. My si napíšeme, jak si to s kvasinkami vyřídit přírodními prostředky.

Existuje více možností, jak pomoct tělu, aby se s mykózou vyrovnalo. O těch si napíšeme dále, ale nejdříve si řekneme, jak vlastně kandidóza vzniká. Jedná se o narušení rovnováhy mikroorganismů nadváhou, častým užíváním antibiotik a steroidů, environmentálními faktory nebo nadměrnou stresovou zátěží. Pokud se kandidóza včas nezaléčí, přerůstá do silnější formy, která se dostává do krevního řečiště a napadá tkáně a orgány.

Přírodní prostředky proti kandidóze

Jaké přírodní prostředky jsou vhodné proti kandidóze? A s čím je kombinovat? Je dobré si uvědomit, že pokud chceme bojovat s mykózou, měli bychom zapojit do tohoto procesu i probiotika a změnit stravovací návyky. Což je asi ze všeho nejhorší a nejtěžší. Přírodní antimykotika jsou např. kyselina kaprylová, česnek, oregano, olej z grepových jader. Velké množství kyseliny kaprylové se nachází v kokosovém oleji, doporučuje se ho užívat i mazat vnitřně. Kokosový olej pomáhá celkově proti plísňovým infekcím. Oregánový olej se může používat buď při lokální aplikaci, nebo perorálně ve formě kapslí či v nosném oleji (olivový nebo kokosový). Musí se ale dávat pozor, protože je poměrně silný, a neměly by se vnitřně užívat více než dvě kapky denně. Kdo si ho nechce míchat v oleji, může ho dát do medu nebo nějakého přírodního sirupu (např. agávový, javorový). Oregánový olej je také účinné antiparazitikum a antioxidant.

Jiným prostředkem proti Candidě je česnek, ten účinkuje na 98 % kvasinek. Metoda pro drsňáky je sníst nastrouhaný nebo vymačkaný česnek na lžičce medu nebo kokosového oleje. Tajemství antifungálních vlastností česneku je prosté, obsahuje účinné, síru obsahující složky aliin a allicin. Pokud jíte jeden čerstvý stroužek česneku denně, snižujete riziko vzniku kvasinkové infekce a její recidivy.

Poslední ze čtyř jmenovaných je olej z grepových jader. Je to jeden z nejvíc populárních fungicidů. Je nutné začít s malou dávkou zředěnou velkým množstvím vody, protože se jedná o opravdu velmi silný preparát.

Antimykotika z přírody

Pojďme se podívat na pár dalších antimykotik, které není špatné držet v paměti a v případě potřeby použít. Jedním z nich je extrakt z olivového listí, antivirotikum a antimykotikum. Jeho užívání podporuje zlepšování imunity a tím pádem i odolnost proti kandidóze. Obsahuje o 400 % více antioxidační energie než vitamin C a o 200 % více antioxidantů než zelený čaj. Pomáhá i Tea tree olej. Je důležitý v udržování mikrobiální rovnováhy v těle. Pokud trpíte kvasinkovými infekcemi, vyhýbejte se arašídům, sýrům, nepijte alkohol.

S kandidózou mohou pomoci i éterické oleje. Nejsilnější esence s protiplísňovým účinkem jsou: citronová tráva, hřebíček, tymián a pelargónie. Oregáno jsme si již zmínili. Hřebíček je účinný při léčbě nejméně patnácti různých druhů kvasinek včetně Candidy albicans, protože obsahuje eugenol, složku, která působí silně protiplísňově. Hřebíčkový olej je také dobré mít po ruce pro případ zdravotních problémů v ústech (infekce, bolest zubů).

Esence z citronové trávy se osvědčila při léčbě plísňových infekcí, jako je pásový opar. Ocení ji i ti, kteří mají problémy s plísní na nohách. Stejně jako již zmíněné oregano. Citronová tráva účinkuje proti kvasinkám druhu Candida albicans, Aspergillus niger a Candida tropicalis. Je celkově protizánětlivá. Před aplikací je třeba zředit nosným olejem.

Poslední esencí, o které si povíme v souvislosti s kandidózou, je geránium. Lze jej použít k léčbě plísňového onemocnění nohou. Přidáme 4 až 5 kapek do koupele nohou nebo ho do nich dvakrát denně vmasírujte, zředěný v nosném oleji.