Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jmelí, čarovná keltská bylina nebo lék?

Jmelí, čarovná keltská bylina nebo lék? Jmelí není jenom ten jeden druh rostoucí u nás, ale vyskytuje se hlavně v tropických oblastech Afriky, Asie a Austrálie.
Iva Lhotská
5,0 5
7

Přejít na sekci článku:

Jmelí posílí imunitu

Jmelí posílí imunitu zdroj: shutterstock.com

Jmelí je vynikajícím léčivem na srdce a krevní oběh. Mezi další účinky jmelí patří jeho schopnost zpomalit tep, vyvolat děložní stahy a povzbudit střevní peristaltiku. Prospívá při léčbě nočního pomočování dospělých či při bílém výtoku. Jmelí je tedy vhodné i pro ženy. Tím, že jmelí znormalizuje krevní oběh, napomůže s léčbou poruch dělohy a při silné menstruaci, rovněž tak v době klimakteria. Čerstvá šťáva ze jmelí může ovlivnit také ženskou neplodnost.

Často se objevuje názor, že jednorázové podání jmelí může snížit krevní tlak. Podle zkušeností vynikajících léčitelů a bylinářů, jakými byli pan Janča a Zentrich, může tlak poklesnout nejdříve po týdnu léčby. Doporučují však nejméně šestitýdenní léčebnou kúru. Pokud je zapotřebí s léčením pokračovat, udělejte si týdenní pauzu a pak pokračujte. Vhodná je kombinace jmelí s meduňkou a květem hlohu.

Před nějakou dobou se přišlo i na to, že má jmelí vynikající účinky jako doplňková léčba na karcinomy. Po konzultaci s odborníkem ho mohou vyzkoušet například ženy s karcinomem prsu. Jmelí je celkově zdraví prospěšnou bylinou a přírodním lékem, který napomáhá s prevencí před rakovinou. Většinu preparátů lze sehnat v homeopatickém ředění s přísadami určitých solí kovů. Lék byl v podstatě převzat z tzv. anthroposofické medicíny Rudolfa Steinera. Tímto lékem se neléčí rakovina jako taková, ale používá se na podporu imunity právě při rakovině, ale i jiných onemocněních, kterým je například AIDS.