Přejít na sekci článku:
Jak odkyselit organismus?
zdroj: unsplash.com
Proč myslíte, že vzniká v našem organismu tolik kyselin? Je to z toho důvodu, že nedáváme svému tělu příliš často příležitost k tomu, aby kyseliny odbourávalo přirozenou cestou. Málo pijeme a také se nedostatečně pohybujeme. Svému tělu nedodáváme dostatek vitaminů a stopových prvků, což podporuje nadměrnou tvorbu kyselin. Není ani dobré jíst ve spěchu, protože potravu dostatečně nerozkoušeme a ne zcela strávená syrová strava ve střevech zkvasí a stane se kyselou. To pak člověku přinese třeba chronickou únavu, silné napětí ve svalech, bolesti hlavy a zubů či bolesti v zádech. Můžete pak sklony k vyrážkám, podráždění očí a nosu a stále častěji se vám objevují bolesti, které můžete těžko vystopovat. Stává se také, že třeba špatně spíte, budíte se v noci a špatně se zotavujete? Tímto způsobem nám tělo signalizuje, že už nadměrnou část kyselin nezvládá zpracovat a potřebuje nutně pomoci.
Důkladné odkyselení organismu vede v neposlední řadě k duševnímu i fyzickému zdraví. K očistě můžete využít koupel alespoň na dvě hodiny, do níž si přidáte sodu bikarbonu. Hodnota pH se tak zvedne na 8,5. Koupel by měla trvat 2-3 hodiny, během hlavní fáze očisty klidně 2x-3x za týden. Ovšem při těchto dlouhotrvajících koupelích by voda měla mít jen asi 35-38 °C.
Předejít se dá rovněž záchvatům migrény či alergické rýmy tím, že hned při prvních příznacích nebo ještě lépe předtím vypijete sklenici teplé až horké vody, do které vsypete plnou čajovou lžičku sody. Odkyseluje také, ač sám kyselý, citron.
Během každého odkyselování organismu byste měli dbát na to, abyste měli dostatečný příjem tekutin, aby se nepotřebné kyseliny dobře vyplavily. Pokud jste si vzali prostředek na odkyselení a přesto máte hodnotu pH moči stále ještě kyselou, s největší pravděpodobností nebylo odkyselení dostatečné!
Měli bychom se pravidelně odkyselovat, protože překyselení nejenže přináší nepříjemná onemocnění, ale také snižuje vytrvalost a schopnost člověka vyrovnávat se s velkým stresovým zatížením a vyvolává neustálou podrážděnost. Takový člověk bude sotva v klidu, když se neustále cítí přetažený a tím, samozřejmě, přetížený požadavky, jež jsou na něj kladeny... Nebo si je na sebe dokonce klade sám!
Převážná část našeho imunitního systému se nachází ve střevech, proto je natolik důležitá důkladná očista střev. Překyselení a zahlenění oslabují náš imunitní systém a my se tak stáváme náchylnějšími k různým nemocem. To znamená, že viníky našeho porušeného zdraví nejsou bakterie a viry, nýbrž přetížený imunitní systém, který už nemá dostatek sil k obraně. I člověk, jenž se stále zdržuje v negativní náladě a myšlenkách, když se nutí k něčemu, s čím vnitřně nesouhlasí nebo když se žene za něčím a dělá si věčné starosti, snižuje svou imunitu.