Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Kozlík lékařský

Kozlík lékařský Kozlík lékařský je velice užitečná bylina, kterou známe především v podobě baldriánských kapek.
Jana Konečná
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Kozlík lékařský a jeho účinky na pleť

Kozlík lékařský a jeho účinky na pleť zdroj: shutterstock.com

Vnitřní uklidňující účinky kozlíku lékařského se mohou velmi příznivě projevit také na vzhledu pleti. Tím, že uklidňuje organismus, brání zároveň vzniku různých kožních problémů spojených s nervozitou. Mezi ně patří například akné, které vám vyraší zrovna v tu nejnevhodnější chvíli před důležitou schůzkou, nebo ekzém, začervenání, svědění a další projevy, kterými přecitlivělá pleť reaguje na podrážděnou psychiku.

Kromě vnitřního užívání kozlíku můžete pleť podpořit i jeho vnější aplikací. Kozlík lékařský pleť báječně posiluje, obnovuje její přirozenou ochrannou bariéru a díky tomu zabraňuje i zbytečnému podráždění a známek předčasného stárnutí. Odvar z kozlíku můžete používat jako pleťovou vodu, kterou si jednoduše kdykoliv připravíte a v případě krize s ní zakročíte. Stačí, když si ráno uvaříte kozlíkový čaj a trochu si přelijete do lahvičky s rozprašovačem. Každý den si pak takto jednoduše můžete připravit čerstvou uklidňující pleťovou vodu.