Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Poznejte symptomy oslabení jater

Poznejte symptomy oslabení jater Játra jsou naším největším vnitřním orgánem a mezi symptomy jejich onemocnění patří zápach z úst, tmavé kruhy pod očima, hnědé skvrny na kůži nebo zvýšená únava.
Pavlína Klaudová
5,0 5
9

Poznejte symptomy oslabení jater zdroj: pixabay.com

Játra jsou stavebním kamenem našeho života. Tato čistírna odpadu, který do svého těla denně dostáváme, však má své kapacity. Játra, největší vnitřní orgán, jsou citlivým barometrem našeho zdraví, u dospělého člověka váží mezi 1 200 a 1 500 gramy. Umí se ozvat, že je s nimi něco v nepořádku, proto je dobré naslouchat jejich volání a zajistit jim lepší podmínky pro to, aby mohly lépe fungovat.

Je dobré si uvědomit, že játra a žlučník jsou spojené nádoby, proto je nutné věnovat svou pozornost oběma těmto orgánům. Péče o ně se opravdu vyplatí, neboť jaterní tkáň má dobrou schopnost regenerace a my se nyní podíváme na funkci jater zblízka. Játra hrají klíčovou roli v detoxikaci krve, zlepšují trávení vylučováním žluči, díky níž se v těle rozkládají tuky a jsou lépe vstřebatelné pro tlusté střevo. Játra zpracovávají důležité vitaminy, železo a glukózu, kterou přeměňují na energii, nutnou k tomu, aby naše tělo správně fungovalo. Mají na starost také práci s hemoglobinem, inzulínem a dalšími hormony, odstraňují staré červené krvinky, které se pak vylučují ven z těla.

Příčiny onemocnění jater jsou různé. Nejznámější z nich je hepatitida, dalším problémem může být nedostatečný průtok žluči. Ta se v nich hromadí a zvyšuje v těle hladinu cholesterolu, důsledkem čehož se nám může zhoršit schopnost trávení. V játrech může být také problém s průtokem krve. Nejčastější podoba onemocnění jater je cirhóza, jejíž vznik se přičítá vysoké konzumaci alkoholu.

Jak poznat, že s vašimi játry není vše tak, jak má být? Napoví nám mnoho symptomů. Jedním z nich je zápach z úst, zvýšený tělesný pach, tmavé kruhy pod očima, hnědé skvrny na kůži, jazyk potáhnutý bílým povlakem, svědící dlaně a chodidla, mnohdy se játra brání svěděním celého těla, na problémy s játry ukazuje mimo jiné zvýšené pocení. Může se objevit žloutnutí kůže, skvrny v očním bělmu. U některých lidí se může objevit ztráta hmotnosti, zvýšená únava i nervová podrážděnost. Pokud víte, že nejste na něco alergičtí, zamyslete se nad tím, jak se chováte ke své čističce těla.

S jaterními problémy jdou ruku v ruce hemoroidy, zácpa, špatné snášení alkoholu a tučných pokrmů. I naše chutě nám ukazují na to, co nám v těle chybí a co je potřeba doplnit, takže je vhodné je poslouchat. Oznamují nám, co je s naším tělem špatně. Navíc se mohou vyskytnout i potravinové alergie, které jste doposud nezaznamenali. Může vás navštívit senná rýma nebo kopřivka, svědění na intimních partiích. Častá je i vyšší náchylnost k virovým i bakteriálním infekcím, rozvíjí se autoimunitní onemocnění.

Jestliže jste zpozorovali některé ze zde popsaných příznaků, obzvláště jejich kombinace, vyloučili jste možné alergické reakce a posoudili objektivně svůj zdravotní stav, je pravděpodobně čas na to, abyste svá játra zahrnuli lepší péčí, než kterou jste jim dosud poskytovali.

Související produkt
Detoxin 50 ml
Diochi / 532 Kč
Bioinformační doplněk stravy Detoxin obsahuje mimo jiné ostropestřec mariánský, který napomáhá normalizovat funkci jater a je přirozený antioxidant.
Detail produktu

Přejít na sekci článku:

Co pomáhá na oslabená játra

Poznejte symptomy oslabení jater zdroj: pixabay.com

Velmi dobře vám mohou pomoct éterické oleje. Spíše než jejich inhalaci a používání v aromalampě, volíme v tomto případě aromaterapeutické masáže. Je dokázáno, že éterické oleje mají tu vlastnost, že jsou přitahovány k místu, které potřebuje jejich pomoc. Při masáži břicha léčí problematické orgány. Již jsme si psali, že některé esence mají skvělou vlastnost, která se při nemocech jater hodí dvojnásobně, podporují funkci žlučníku a napomáhají lepšímu průtoku žluči. Jsou také regulátory zvýšeného cholesterolu v krvi.

Rozmarýn je zdaleka nejprospěšnějším esenciálním olejem pro vaše játra. Pomáhá čistit krev a vyplavovat škodliviny z těla, stimuluje tvorbu žluči a zlepšuje její průtok, takže podporuje lepší trávení, které napomáhá játrům dostat se do lepší kondice. Rozmarýnový olej je v alternativní medicíně velmi často používán k léčbě cirhózy jater a hepatitidy.

Německý heřmánek je výborné tonikum, které významně podporuje funkci jater a trávicího systému. Pomáhá čistit krevní řečiště a stejně jako rozmarýn umí vyplavit toxiny z těla. Problémem může být to, že ne všem je příjemná vůně heřmánku. Můžeme ho zamaskovat do nějaké směsi, kde pomůže, ale nebudeme cítit jeho aroma.

Máta peprná je dalším éterickým olejem, který dobře využijeme při jaterních problémech. Napomáhá lepšímu průtoku žluči jako předešlé dvě esence, ale její hlavní funkcí je, že regeneruje trávicí systém jako celek.

Jalovec je hlavně diuretikum, které také prospívá našemu zažívacímu systému a má posilující a detoxikační účinky na játra. Pomáhá eliminovat odpadní látky v těle a podporuje jejich lepší vylučování. Také fenykl podporuje trávicí funkce a má antiseptické, játra posilující účinky. Další oleje, které nám mohou pomoci při přetížení jater, jsou detoxikanty citron, cypřiš a tymián, pačule, yzop, mandarinka, vavřín.