Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Princip metody regenerace v pentagramu od Energy

4.3 5
7

Přejít na sekci článku:

5 základních prvků

5 základních prvků zdroj: shutterstock.com

Podle čínské filozofie se jin a jang dělí ještě na pět základních druhů energií, které ovlivňují složení vesmíru, energetickou spolupráci planet a následně pak i Zemi. Starověcí Číňané objevili na naší planetě shodné opakující se projevy, které pak symbolicky vyjádřili pěti prvky – ohněm, vodou, kovem, dřevem a zemí. Těchto pět prvků se odráží v projevech hmotného světa, ve všech přírodních zákonech a stejně tak i v lidském životě. Tam ovlivňují jeho psychickou rovnováhu a jeho emocionální i zdravotní stav.

Tyto prvky jsou zaznamenány pomocí schématu pentagramu. Každý prvek odpovídá jedné růžici pentagramu a směřování růžic do všech stran znázorňuje i energetické směřování daných prvků. Jednotlivé prvky se pak i navzájem ovlivňují. Každý prvek tvoří kladnou energii pro ten další, ale ob jednu pozici působí destruktivně. Na míru každého prvku je pak speciálně namíchán jeden z pěti přípravků z řady Energy Pentagram. Těchto pět základních přípravků Pentagramu představuje působení na pět částí člověka a svými účinky pokrývají všech dvanáct základních energetických drah meridiánů, přes něž jsou ovlivňovány a spuštěny systémy detoxikace a regenerace organismu člověka.

Prvek dřeva symbolizuje růst a výstavbu nové hmoty. Působí zejména na játra a žlučník, které pomáhá harmonizovat přípravek Regalen. Oheň reprezentuje teplo a žár a zodpovídají se mu orgány srdce a tenké střevo. Jejich rovnováze napomáhá produkt Korolen. Prvek země odpovídá přijímání, ale může také znázorňovat ničivý prvek. Mezi orgány, které se jí zodpovídají, patří slezina, slinivka a žaludek. Jejich harmonizaci můžete dopomoci přípravkem Gynex. Kov znázorňuje tvrdost, rozpínavost, ale také obranu. Ovlivňuje plíce a tlusté střevo. Na tento prvek působí přípravek Vironal. A nakonec prvek voda se reprezentuje jako tekoucí, pohyblivý a vylučující. Charakteristicky jsou s ním spojeny ledviny a močový měchýř, na které blahodárně působí Renol.