Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Venadoron a práce vestoje

Recenze: Venadoron a práce vestoje Pro naše tělo není přirozené sedět, stát nebo ležet velkou část dne. Bohužel tomu tak často je, a s tím přichází i řada zdravotních problémů s nohami.
Mája Ráblová
5,0 5
2

Recenze: Venadoron a práce vestoje zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Před nějakým časem jsem se rozhodla, že zkusím přehodnotit svůj systém běžného dne. Pár nejdůležitějších záchytných bodů bylo zaprvé uvědomit si, že jako lidé trávíme až nezdravě moc času v interiérech a zadruhé, že strašně moc času prosedíme. S prvním bodem lze poměrně jednoduše pracovat a prostě si den rozplánovat tak, abychom strávili taky nějaký čas venku. S tím druhým obzvlášť, pokud máte sedavé zaměstnání, je to trošku větší než jen lískový oříšek. Je to spíš takový kokosák.

A právě tak vznikla moje myšlenka pracovat vestoje. Musím říct, že první dny byly strašně náročné. Ono si stůjte u počítače 8 či víc hodin denně. Najednou zjistíte, že záda, která vás bolela při sezení, vás teď bolí také ale jinak, a že nohy, co vám natékaly, vám natékají stále, ale jen jinde. Ono, jak je známo, nejpřirozenější je měnit pozice a být v pohybu během dne, proto jen sedět, jen ležet nebo jen stát je problematické. Nepíšu vám zde toto jen proto, abyste se nad tímto tématem také zamysleli, ale pro mě to byl také důvod vyzkoušet právě Venadoron od Weledy.

V rodině trpí celé naše ženské pokolení na (nejen podkolenní) křečové žíly. I když jsem vlastně ze všech vyvázla s nejmenšími problémy, když dlouho sedím, a mám ve zvyku mít nohy pod sebou, často mě to v podkolenní jamce bolí.

Kromě toho, že první dny nesezení/stání byly neskutečně vyčerpávající a únavné, nohy mě sice přestaly bolet pod kolenem, ale zase jsem je po celodenním stání měla u kotníků poměrně nateklé.

V hlavě mi nějak utkvělo, že Weleda ve svém sortimentu skýtá produkty s arnikou. Nakonec jsem sáhla po Venadoronu, který ji krom jiných účinných látek obsahuje také. Přínosný by měl být Venadoron nejen proti otokům a bolestem, ale také jako prevence vzniku nových křečových žil a pro zmírnění nepříjemných projevů již vzniklých. Mimoto se má starat o celkové prokrvení namazaných končetin. Obzvlášť vhodný je i pro ty z nás, kteří trpí na zadržování vody v těle, která se nejvíce projevuje právě na nohách.

Když si po práci na 10 minut dáte nohy do vodorovné až mírně zvýšené polohy nad úroveň srdce, čímž si ulevíte od těch nejakutnějších projevů těžkých a nateklých nohou, můžete přejít k aplikaci Venadoronu. Po otevření skleněné lahvičky na vás čeká svěže a bylinkově vonící tonikum. Hlavní účinné složky jsou arnika, trnka a vilín. Tonikum se skvěle roztírá, není ani potřeba použít velké množství na namazání celých nohou. Venadoron příjemně ochlazuje a osvěžuje a opravdu má člověk pocit, že najednou jeho nohy váží o pár kilo méně a ten pocit vydrží ještě dlouhou dobu po namazání.

Léčivé bylinky ve Venadoronu

  • Arnika odstraňuje otoky, bolesti a pomáhá při vstřebávání modřin.
  • Vilín je zase obsažen ve spoustě produktů proti problémům s hemoroidy a křečovými žílami. Na žíly má tonizující, stahující a protizánětlivé účinky a zvyšuje jejich odolnost. Stejně tak vilín normalizuje stav kloubů a kardiovaskulárního systému.
  • Trnka snižuje propustnost krevních kapilár (vlásečnic), mírní zánětlivé reakce v cévách a celkově podporuje prokrvení.
  • Lopuchový kořen zlepšuje otoky a modřiny, dokonce pomáhá i při plísňových onemocněních. Kořen lopuchu je zaručený pomocník při vleklých problémech s dnou a revmatismem.
  • Oddenek kosatce chrání a obnovuje cévy a vlásečnice.
  • Citronová silice posiluje krevní oběh a navíc odpuzuje hmyz a tlumí svědění při bodnutí.

Venadoron oceníte i v těhotenství, kdy obecně bývá problém s nižším tlakem a špatným prokrvováním končetin. Stejně tak doporučuji použít tonikum i po sportu, uleví od namožení a únavy svalů.

Efekt je znát okamžitě, nemusíte pravidelně mazat dny a týdny, aby se dostavil výsledek, což je většinou důvod, proč nevydržím používat produkt, který slibuje citelné výsledky až po nějaké době pravidelného užívání. Ale samozřejmě příznaky typu - chronické problémy s otoky, únavou, bolestí, křečovými žílami atd., zmírní společně s dlouhodobější pravidelností.

Vyzkoušeno. Podtrženo. Sečteno - zkuste si přestat stagnovat energii, krevní oběh, trávicí systém, ničit záda věčným sezením a vyzkoušejte přesunout své pracoviště do svislé polohy. Buďte více času venku. Starejte se o svoje srdce a krevní oběh sportem, pitným režimem a správným držením těla. A pokud máte predispozice k otokům, těžkým nohám, křečovým žílám, rozšířeným cévám, zadržováním tekutin… zkuste ještě zapojit Venadoron. :)