Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Vraťte menstruační cyklus do rovnováhy

Vraťte menstruační cyklus do rovnováhy Pravidelná menstruace není jen výsadou při užívání hormonální antikoncepce.
Martina Koubová
3,7 5
15

Přejít na sekci článku:

Menstruace po vysazení hormonální antikoncepce

Menstruace po vysazení hormonální antikoncepce zdroj: shutterstock.com

Asi nejzásadnější otázkou jak snadno a rychle srovnat menstruační cyklus je po vysazení hormonální antikoncepce. Bylo by fajn ty pilulky přestat brát a automaticky bez jakýchkoliv problémů čekat další měsíc menstruaci, ale bohužel tomu tak není. Tělo si snadno přivykne umělým hormonům a ty, když se pak vysadí, chybí a tělo neví, jak se má chovat. Můžete organismus nechat, ať se s tím vším sám srovná nebo jej podpořit bylinkami.

Hodí se už zmiňované bioinformační kapky Gynex či Estrozin, které můžete užívat dlouhodobě vlastně jako takovou náhradu antikoncepce. Místo nového platíčka prášků si naordinujte kapky, užívejte denně tři týdny, poté týden vynechte a opět v užívání pokračujte. Tyto kapky pomohou s pravidelností cyklu i dalšími problémy po vysazení antikoncepce jako je zhoršení stavu pleti, nadměrné padání vlasů, přibývání na váze či naopak výrazné zhubnutí. Jinými slovy zmírní šok, který se tělu dostane po vysazení umělých hormonů a přirozeně podpoří hormonů nám vlastních. Samozřejmě nemusíte spoléhat jenom na kapky, jejich užívání lze libovolně proložit zelenými potravinami, macou a pravidelnou konzumací bylinných čajů z kontryhele, meduňky a lékořice. Klidně si bylinky smíchejte dohromady a každý den popíjejte. Organismus tak podpoříte a zmírníte šok z náhlého výkyvu hormonů.