Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zdravé oči

Přejít na sekci článku:

Pravidelně své oči rozmazlujte

Pravidelně své oči rozmazlujte zdroj: shutterstock.com

Jak tedy suchým a podrážděným očím ulevit a udržet si zdravý zrak co nejdéle? Snažte se své oči nepřepínat. Pokud už musíte trávit většinu dne prací na počítači, myslete na své oči alespoň s krátkým odpočinkem třeba ve formě pohledu z okna (očím vyloženě lahodí pohled do zeleně) nebo je krátce procvičte. Nemusíte zrovna důsledně cvičit každý den všechny cviky z oční jógy, stačí trochu rozhýbat oční svaly – párkrát pohled nahoru a dolů, ze strany do strany, zakoulejte s nimi a promrkejte. Uvidíte, že vám i krátké cvičení od pálení očí dost uleví.

Dalším rozmazlovacím krokem může být jednoduchá masáž zavřených očních víček a očního okolí. Velmi jemná a opatrná masáž může nejen citlivě promasírovat oční bulvu a podpořit její rehydrataci, ale také se může stát součástí vaší péče o pleť kolem očí. Pokud totiž trpíte na unavené oči, pravděpodobně je i často mhouříte a všelijak se mračíte, abyste lépe zaostřili. Tím si však zaděláváte na pořádné vrásky kolem očí. Před masáží však můžete navíc na pleť kolem očí aplikovat regenerační oční sérum či k masáži použít kvalitní rostlinný olej a v jednom kroku zvládnout regeneraci očí i prevenci proti vráskám.

Procvičování očí si můžete také ulehčit se speciální pomůckou – děrovanými brýlemi, které pomáhají posílit oční svaly a zkvalitnit tak zaostřování očí. Pokud to s péčí o oči myslíte opravdu vážně, přečtěte si knížku Dobrý zrak bez brýlí od Jacoba Libermana. Postupně s vámi projde, co kvalitu našeho vidění ovlivňuje a dozvíte se také, jak může třeba i naše psychická stránka souviset se zdravím očí. Jako první pomoc pro unavené a pálící oči si na pracovní stůl připravte chladivý oční gel Euphrasia od Nobilis Tilia, jehož účinky můžete ještě více podpořit oční vodou od stejné firmy.