Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7+1 tipů pro právě ty vaše Vánoce

Přejít na sekci článku:

Hlavně zdravě i o Vánocích

Zdravé Vánoce zdroj: shutterstock.com

Svého zdravého životního stylu se nemusíte vzdávat ani o Vánocích. Jen ho zkuste trošku ozvláštnit a během svátků si přilepšete.

1 Pokud tradiční cukroví není vaším cílem, nakupte si spoustu ovoce. Kromě tradičních pomerančů, mandarinek, jablek, přidejte i fíky, datle nebo karambolu.

2 Chcete něco speciálního? Vaším nejlepším vánočním přítelem je čokoláda. Zkuste třeba čerstvě vypeckované datle z půlky namočit do čokolády, zabalit do košíčků a posypat kokosem. Vypadá to jako cukroví, chutná to možná líp.

3 Místo cukru použijte stévii, javorový sirup nebo med. Zkuste třeba Manuka med, ten nabízí více živin než med běžný a navíc podporuje imunitu a obranyschopnost organismu.

4 Vsaďte na superplody. Goji, matcha čaj, konopná semínka nebo amarant. Namočte do čokolády, přidejte do čokolády, posypte s tím čokoládu a použijte místo nezdravé bílé mouky. Stačí jen zapojit fantazii.

5 Nezapomínejte ani na ořechy. Kromě arašídů a vlašských určitě nakupte i zásobu makadamiových, kešu a hlavně mandle.

6 Místo obalovaného kapra si na štědrovečerní večeři ugrilujte lososa nebo tuňáka. Nebo říkal někdo, že k Vánocům musí být opravdu nutně ryba?

7 Ani bramborového salátu se vzdávat nemusíte. Odlehčete ho jogurtem, kořením, přidejte konopná semínka a zeleninu podle libosti.

A hlavně si uvědomte, že zdravá výživa nemusí být nudná a fádní.