Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7+1 tipů pro právě ty vaše Vánoce

Tipy pro zdravější Vánoce zdroj: shutterstock.com

Tradiční vánoční cukroví moc zdravé není. Obsahuje totiž jednoduchý bílý cukr, bílou mouku a velké množství másla nebo rostlinného tuku. Ani jednu z těchto složek v příručkách zdravé výživy nenajdete. Jeden kousek cukroví dodá tělu také velké množství energie, zhruba kolem 30 – 50 kcal, závisí ovšem na velikosti kousku, jestli je slepený krémem nebo marmeládou, a také na tom, jestli je bohatě posypaný moučkovým cukrem. Stejně tak ani bramborový salát a smažený kapr nejsou výdobytkem zdravé stravy a neodpovídají příliš současným výživovým trendům zdravého životního stylu.

Přejít na sekci článku:

Jaké plánujete Vánoce?

Zdravé Vánoce zdroj: shutterstock.com

Tuto situaci můžete řešit třemi rozdílnými způsoby. Který je ten váš?

Vykašlete se na zdravý životní styl a dopřejete si tradiční Vánoce plné dobrot, sladkostí, bramborového salátu a obžerství. Případné zdravotní a váhové následky budete řešit, až to přijde... protože prostě žijem jenom jednou a Vánoce jsou jenom jednou za rok.

Vánoce si zdravě upravíte. Podle svého zdravého životního stylu. Cukroví ani jiných tradičních vánočních pochoutek se vzdávat nebudete, ale upravíte si je tak, aby byly zdravější a kdo ví možná i chutnější.

Vánoce oslavíte klidem v duši a kouskem hlávkového salátu, nastrouhané mrkve a dýňovými semínky pokapanými medem. Bramborový salát nahradíte v páře vařenými batáty s domácím jogurtem a místo cukroví plánujete sezamová semínka v javorovém sirupu s pramenitou vodou.