Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7+1 tipů pro právě ty vaše Vánoce

Přejít na sekci článku:

Požitkářské Vánoce

Požitkářské Vánoce zdroj: shutterstock.com

Dopřejte si o Vánocích vše, co chcete. Pro svoje zdraví ale zkuste alespoň dodržet několik menší tipů a triků. A hlavně pamatujte Vánoce nejsou jenom o jídle, důležitý je i klid a pohoda.

1Ty největší dobroty si dopřejte dopoledne a k obědu. Večer se nepřejídejte a rozhodně si neberte mísu cukroví k večernímu posezení u televize.

2Uvařte si doma. Zapomeňte na kupované saláty nebo cukroví či zákusky, mnohem lepší a zdravější je si tradiční potraviny uvařit doma.

3Každý den si vyjděte na procházku. Alespoň hodinku venku, po obědě na procházku nebo třeba na návštěvu k příbuzným dojděte pěšky.

4Nezapomínejte na vitamíny. Mezi tím vším cukrovím, sladkostmi, vánočkou, řízky a bramborovým salátem si dejte třeba i jablko nebo pomeranč.

5Pamatujte na svoje zažívání. Zkuste si dopřát třeba každé ráno skleničku zeleného ječmene, ten se postará o trávicí systém a urychlí vaše zažívání i během na-co-přijdu-to-sním dne.

6Pořádně vše zapijte nejlépe čistou vodou. To opět pomůže zažívání.

 

7Alkoholu se nezříkejte, sklenička napomůže trávicímu systému a navíc třeba svařené víno prostě k vánoční atmosféře patří.

A hlavně nezapomeňte na to, že Vánoce nejsou jenom o jídle.