Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na regeneraci těla i ducha

Jak na regeneraci těla i ducha Čím se regenerovat na jaře? Co třeba granátovým jablkem, které je plné vitaminu C a antioxidantů. Probudí tak vaše tělo i pleť zpět k životu.
Marcela Fröhlichová
4,2 5
6

Jak na regeneraci těla i ducha zdroj: pexels.com

Máte pocit, že i když je v kalendáři jaro stejně nějak nemáte dostatek energie? Přemýšlíte jak nakopnout tělo i ducha k větším výkonům a vstříc jarním zítřkům? Někdy to holt vypadá, že ze zimní únavy spadneme rovnou do jarní únavy, ale nemusí to tak být. Tím kouzelným zaklínadlem je regenerace. Celý náš organismus prochází jakýmsi jarním úklidem, a možná ani naše hlava není ještě správně naprogramována na regenerační proces. Nesnažte se tělo stresovat drastickými detoxikačními kúrami, ale spíše naslouchejte, co vám organismus napovídá. Chce to odpočívat, regenerovat...

Regenerace ducha

Jakmile vysvitne sluníčko, které vyhřeje chodníky i naše promrzlé šedivé myšlenky, hned máme najednou spoustu nápadů a jsme plní pozitivismu. A pak máme zase najednou pocit, že se vyplňují pranostiky: “Březen - za kamna vlezem” a “Duben - ještě tam budem”. A je tak šedo a nevlídno. Ale i když je ještě brzy na dlouhé výlety přírodou i na rozkvetlé zahrady, přesto můžeme využít čas “za kamny” k regeneraci ducha. Někdy opravdu stačí jen myslet pozitivně, dopřát si drobné radosti dne - čas na šálek čaje s dobrou knihou, chvíle na koktejl s přáteli po náročné práci či jen tak pozorovat sýkorky z okna, jak poskakují na holých větvích. Užít si každý den maximálně, i když zrovna není počasí ani spousta jiných věcí podle našich představ, je tou účinnou regenerací.

Regenerace pleti i těla

Ale ani naší pleti výkyvy nestálého jarního počasí neprospívají - chvíli je chladno, chvíli mrholí, chvíli je teplo a slunečno. Ideální je dopřát pleti extra péči v podobě regenerační pleťové masky dvakrát týdně a taky myslet na regeneraci v noci, kdy pleť dokáže přijímat výživné látky z pleťových produktů.

Jestli je nějaký expert na regeneraci, pak je to bezesporu granátové jablko. Má vysoký obsah antioxidantů, vitaminu C, esenciálních aminokyselin a minerálů. Dobře proniká do pokožky, velmi rychle se vstřebává a zanechává pleť vláčnou bez pocitu mastnoty. Působí proti vzniku vrásek a již existující vrásky umí vyhlazovat, zlepšuje hustotu elastinových vláken v pokožce a působí tak proti vadnutí pleti. Kdo by na jaře nepotřeboval takovou regeneraci a vitamínovou bombu. Olej z granátového jablka můžete přidat i do svého běžného krému. Olej udržuje dlouhodobě hydrataci pleti a má hojivé a dezinfekční účinky. Regenerační účinek se samozřejmě zvyšuje používáním granátového oleje jak zvenku, tak i zevnitř. A ovoce je to velmi chutné a osvěžující, takže proč si nedopřát rovnou dvojitý účinek.

Olej má velmi pozitivní vliv na kardiovaskulární soustavu, působí proti ateroskleróze a snižuje tvorbu škodlivého cholesterolu, byly také prokázány účinky při premenstruačním syndromu. Dalo by se to shrnout tak, že granátové jablko zvenku probudí unavenou pleť k životu a zevnitř dodá tělu spoustu živin.

Související produkt
Regenerační obličejový olej granátové jablko 20 ml
Saloos / 224 Kč
Pleťový olej obsahuje jojobový olej pro ochranu a olej z granátového jablka pro extra výživu. Je určený pro stárnoucí, zralou a náročnou pleť, dodává antioxidanty a vitaminy A a E.
Detail produktu