Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak si poradit s jarní únavou

Jak si poradit s jarní únavou Jaro je tu spolu s ním, jako každý rok, přichází i jarní únava.
Jana Konečná
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Pohyb

Pohyb zdroj: shutterstock.com

Je jasné, že se vám sportovat vůbec nechce, když na vás jako těžká deka leží jarní únava. Ale pokud vystoupíte z komfortní zóny a trochu se překonáte, dostanete se ze začarovaného kruhu únavy. Ne nadarmo se totiž po tom, co se pořádně zapotíme v posilovně, cítíme úplně nabití energií a pozitivní náladou. Při fyzické aktivitě se totiž v našem těle vyplavují nám velice dobře známé hormony štěstí - endorfiny. Nemusíte se ale trápit zavření v posilovně. Výborně funguje jakýkoliv pohyb. Aktuálně se úplně nabízí procházka v lese při sběru jarních bylin nebo práce na zahrádce ☺. Během venkovních pohybových aktivit navíc i své tělo přirozeně nadopujete vitaminem D, jehož nedostatek teď po zimě může být právě příčinou jarní únavy.

Vůně

Vůně mají na nás velký vliv. Dokáží vyvolat pozitivní i negativní vzpomínky, spojujeme si je s určitými předměty nebo lidmi a dokáží nás také pořádně nabudit nebo utlumit. Proto nám mohou velmi pomoct i během období, kdy nás trápí jarní únava. Pokud se v aromaterapii a účincích jednotlivých vůní moc neorientujete, nespletete se, pokud sáhnete po jakékoliv citrusové vůni. Citrusy mají totiž obecně energizující a povzbuzující účinky, jejich vůně vám tak nejen dobije baterky, ale také pořádně zvedne náladu.

Pokud se chcete dočkat opravdu znatelného efektu, tak zvolenou vůni vrstvěte. Pár kapek éterického oleje můžete přimíchat do tělového mléka s neutrální vůní, do koupele, pár kapkami potřít hřeben, který vám pak zanechá voňavou stopu ve vlasech a samozřejmě jej můžete i klasicky nakapat do aromalampy. Nebo můžete vyzkoušet i parfém od Les Fleurs de Bach, který je přímo vyroben na míru tak, aby povzbuzoval a vyvolával pocity štěstí. V nabídce je buď Parfemovaná voda energizující, Bio Toaletní voda Radost nebo Aura Parfém Energie.

Související produkt
Aura parfém Energie 30 ml
Les Fleurs de Bach / 358 Kč
Parfém je jedinečnou kombinací vybraných Bachových esencí doplněných esenciálními oleji, které vám pomohou dodat energii.
Detail produktu