Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Gel na klouby a svaly Sportique (Muscle gel)

Recenze: Gel na klouby a svaly Sportique (Muscle gel) Gel na klouby a svaly Sportique urychlí regeneraci namoženého těla po fyzické zátěži a povzbudí i svou kořeněnou orientální vůní.
Tým Sportique
5,0 5
3

Recenze: Gel na klouby a svaly Sportique (Muscle gel) zdroj: sportique.cz

Být vyflusnutý. Cítit směsici fyzického a nervového vyčerpání po dokončení závodu, doraz po náročné sportovní aktivitě. Asi to znáte. Abych se přiznal, klidně bych se bez tohohle pocitu obešel. Tak jsem začal hledat způsoby, jak jej alespoň minimalizovat. S mírnými rozpaky jsem sáhl po produktu Muscle gel od Sportique a dostal jsem co jsem potřeboval, a ještě něco navíc. Prozradím vám proč.

Svaly bolí. Dávám jim pravidelně zabrat v posilovně i v terénu - a ony mi skrze bolest vzkazují, že vzkaz pochopily. Fyzická zátěž mě sice neumrtvuje tak, jako rekreační sportovce z kanceláří, ale pořád to bývá znát, hlavně následující den. V minulosti jsem pro úlevu často sahal po domácí i kupované konopné masti, ale není to vždy úplně to pravé ořechové. Tak jsem se rozhodl trochu prozkoumat alternativy, které k přírodě nemají daleko. Decentní švýcarský vzhled sportovní řady Sportique dodává výrobku auru kvality a spolehlivosti. Otázkou pro mě bylo, zda je to dojem oprávněný. Jejich produkty se pyšní etiketou používání přírodních ingrediencí. Suroviny mají u Sportique certifikované – a nepoužívají nezdravé, rizikové nebo i byť sporné látky. Opravdu mě zajímalo, jestli dnes někdo dokáže vyrábět kvalitní a hlavně funkční přípravky bez používání škodlivé chemie. S nedočkavostí jsem otevřel Muscle gel.

Recenze: Gel na klouby a svaly Sportique (Muscle gel)

Mám slabost pro kořeněné vůně, takže Muscle gel byl pro mě láska na první přičichnutí. Za lehce orientální, příjemnou vůní jsou esenciální oleje a bylinné výtažky zázvoru, hřebíčku a arniky. Já i moje citlivá pokožka velmi oceňujeme, že zde není ani stopy po levných, ostrých a syntetických ingrediencích tak typických pro běžné výrobky této kategorie. Název gel mi však připadá ne zcela vhodně zvolený. Gel je podle mě něco průhledného, pudinkovitého. Tento výrobek je spíš jako lehký, neprůhledný, nadýchaný krém. Ale slovy klasika: co růží zvou i zváno jinak, vonělo by stejně. Muscle gel má ideální konzistenci – ne moc tekutou, ale zároveň dobře roztíratelnou. Dávkování je díky tomu snadné a přesné, navíc často pro účinnou úlevu postačí i méně produktu. Po aplikaci se gel rychle vstřebá a nezanechává mastný nebo nepříjemný film jako gely na bázi vazelíny, a já mám radost, že moje oblečení už si na mazání neodnáší trvalou památku.

Recenze: Gel na klouby a svaly Sportique (Muscle gel)

Muscle gel po nanesení příjemně chladí a zároveň namožené oblasti stimuluje - uvolnění a relaxace je znatelná už zhruba po deseti minutách. V následujících dnech pociťuji sníženou bolestivost a lepší regeneraci. Gel údajně působí i protizánětlivě a antimikrobiálně, čemuž nemám problém uvěřit. Pokud zrovna nezávodím, takřka denně trénuji. V takových případech leží tíha veškeré přípravy na mě samotném. Přiznám se, že netuším, na kolik je účinná aplikace gelu a na kolik je účinná masáž, kterou k tomu používám. Ale popravdě je mi to i docela jedno. Účinná je, a to je hlavní. To je možná další plus, které přišlo s používáním Muscle gelu – příjemná vůně mě naučila přimět se k masírování se železnou pravidelností.

Tenhle malý rituál jsem si oblíbil, takže si už nedokážu představit, že po skončení náročné sportovní aktivity prostě jen vyhodím nohy nahoru. Tím spíš, pokud mě následující den čeká další závod či trénink. Ať už kvadricepsy šílí po těžkém stoupání, nebo kolena protestují proti zátěži v posilovně, bylinky obsažené v Muscle gelu se mi pokaždé osvědčily a poskytly mi potřebnou úlevu. Nevím jak vy, ale já si tedy rád ulevím. Myslím tím samozřejmě od vyčerpání.

Co mi navíc přijde úsměvné je fakt, že moje maminka, za mlada velmi atleticky aktivní žena, začala (nejdřív tajně) používat můj Muscle gel na svoje bolesti zad a kyčlí – a nemůže si ho vynachválit. Nemám lepší doporučení... tedy než udělat si vlastní úsudek a vyzkoušet.

Pavel Juráš