Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Argital myslí i na citlivky

Argital myslí i na citlivky Péče o citlivou pleť se stále dostupnější.
Hana Bartušková
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Jděte na to s violkou!

Violka trojbarevná zdroj: shutterstock.com

Violka trojbarevná je rostlinka, která pochází z Evropy a Asie a roste běžně ve volné přírodě. Má dlouhou tradici používání v bylinkářství, její reputace v tradiční domácí medicíně jí přisuzuje účinky proti epilepsii, kožním problémům a astmatickému dýchání. Obsahuje velké množství vitamínu C, beta karotenu, kyseliny salicylové, saponiny a flavonoidy. Má protizánětlivé účinky, je vhodná pro všechny typy pleti.

Díky těmto svým vlastnostem je violka používaná tradičně pro léčbu akné. Působí na nedokonalosti pleti, blahodárné účinky má i na ekzémy a na podrážděnou pleť. Má antibakteriální efekt a dokáže velmi účinně vyčistit a zklidnit pleť. Nedávné klinické studie tyto vlastnosti v podstatě potvrdily, navíc prokázaly i výrazné protistárnoucí účinky. Violka působí na podráždění pleti, je také antioxidační, chrání pleť před působením volných radikálů a pomáhá předcházet předčasnému stárnutí pokožky. Je tedy vhodná nejen pro problematickou a mastnou pleť, které pomáhá bojovat proti nedokonalostem a akné, ale také pro suchou stárnoucí pleť, kterou posiluje a chrání před předčasným stárnutím.