Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Argital myslí i na citlivky

Argital myslí i na citlivky Péče o citlivou pleť se stále dostupnější.
Hana Bartušková
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Proč zelený jíl?

Zelený jíl zdroj: shutterstock.com

Zelený jíl je tradiční kosmetickou surovinou. Jeho zázračné uklidňující a čistící vlastnosti se využívají především v pleťových maskách. Ale jíl skvěle poslouží i jako náhražka mycího gelu. Jeho schopnosti jsou až kouzelné. Jíl zklidňuje pokožku a zmírňuje její začervenání. Navíc do hloubky čistí póry bez toho, aby pleť nadměrně dráždil. V pleťových maskách nebo mýdlech představuje nepostradatelnou složku.

Čistý jíl ovšem může pokožku vysušovat, protože absorbuje kožní maz. Výrobková řada Argital Allergen Free je proto také doplněna dalšími výživnými surovinami, jako je jojobový olej, rostlinný glycerin nebo květinové a bylinné extrakty. Díky tomu se výrobky postarají i o velmi suchou pleť bez toho, aby ji dále vysušovaly. Přecitlivá pleť bude díky přidanému jílu klidná, výrobky podporují hydrataci a regeneraci kůže a navíc ji posilují proti nepříznivým vnějším vlivům okolního prostředí.