Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sladké vánoce s vůní bambuckého másla

Sladké vánoce s vůní bambuckého másla Bio bambucké máslo může posloužit nejen jako univerzální pomocník v regeneraci o vlasy a suchou pokožku, ale také při vaření v kuchyni, kde nahradí klasické živočišné máslo.
Jana Konečná
5,0 5
5

Sladké vánoce s vůní bambuckého másla zdroj: biooo.cz

Spousta lidí má Vánoce spojené s vůněmi – vůně čerstvě oloupaných mandarinek, jehličí, vanilkové rohlíčky právě vytažené z trouby, oříšky nebo prostě nepopsatelná vůně tepla domova. Spousta výrobců kosmetiky se tohoto našeho milého sentimentu chytla a začala vyrábět limitované řady kosmetiky s vůní a někdy i příchutí vánoc. Co když jste ale minimalista nebo se snažíte používat k péči o pleť ideálně jednosložkové produkty, a přesto byste se rádi na atmosféru vánoc naladili i během péče o pleť?

Tak přesně pro vás je tu bambucké máslo. Bambucké máslo totiž úplně přirozeně voní po čokoládě, vanilce a oříšcích. Jeho vůně je hřejivá a krémová. Můžete se do něj zabalit od hlavy až k patě – funguje totiž jako výborné mazání na celé tělo, včetně obličeje či jako výborná maska na vlasy, ale s bambuckým máslem si můžete i uvařit. Výborně se hodí pro použití ve sladké i slané kuchyni a hřejivá vůně tak prostoupí úplně celým vaším domovem.

5 způsobů jak použít bambucké máslo

Bambucké máslo je opravdu neskutečně univerzální pomocník, který se bude hodit v mnoha situacích.

1. Na celé tělo

Že se s ním můžete namazat od hlavy až k patě, jsme už psali výše. Bambucké máslo má skvělé vyživující schopnosti a nejedna hollywoodská celebrita na něj přísahá, protože jí pomohlo vrátit se do formy po porodu. Funguje totiž jako výborná prevence proti striím, takže určitě nezůstane v koupelně stát jen tak na poličce i přímo během těhotenství. Na bambuckém másle je navíc skvělé to, že je to opravdu čistě přírodní produkt, který má však zároveň konzistenci do sametova našlehaného tělového krému. Nemusíte se s ním díky jeho jednosložkovému složení bát namazat ani vaše miminko.

Tip: Pokud se vám nechce se po koupeli mazat, přidejte lžíci bambuckého másla přímo do vody a rázem máte výživnou koupel, po které bude pokožka řádně vyživená a jemná na dotek.

2. Bambucké máslo na obličej

Bambucké máslo má navíc komedogenní stupeň 0, takže jej bez obav, že by vám ucpalo póry a způsobilo pupínky, můžete použít i na obličej. Je skvělé na suchou a stárnoucí pleť, ale teď v zimě jeho výživné a ochranné účinky ocení každý typ pleti. Můžete jej teda používat i jako ochranný zimní krém a určitě jej nezapomeňte přibalit s sebou do hor.

3. Na suchou i poškozenou kůži

Bambucké máslo je opravdu jednička ve výživě i regeneraci. Výborně se proto hodí i k ošetření namáhaných a sušších částí těla, jako jsou paty, lokty, kolena a prostě všude tam, kde je potřeba dodat pořádnou porci výživy. Bambucké máslo pomáhá také urychlovat nejen regeneraci pajizévek – strií, ale také těch „opravdových“ jizev po úrazech či operacích. Můžete si s ním ošetřovat i čerstvé tetování, aby se pokožka rychleji zahojila. Nejenže urychluje hojení potetované pokožky, ale také zabraňuje nepříjemnému svědění, které určitě každý, kdo si dal někdy něco vytetovat, velice dobře zná. Bambucké máslo je taktéž výborné na ošetření jemné kůžičky v okolí nehtů i přímo na záděry.

4. Jako masku na vlasy

Bambucké máslo je také hotovým balzámem na suché, poškozené nebo odbarvované vlasy. Můžete je použít jen tak lokálně na konečky vlasů nebo jej nanést na celé délky. Je skvělé i na masáž hlavy. Obzvláště, pokud vás trápí suchá a svědivá pokožka, což teď v zimě, kdy se rychle střídají přechody z chladna to tepla, a dusíme vlasovou pokožku pod čepicemi, trápí asi každého druhého.

5. Na vaření

I když používání bambuckého másla v české kuchyni moc časté není, v té africké je to naprosto běžné. Používá se na vaření v podobných případech jako kokosový olej nebo tam, kde je třeba použít kvalitní tuk a dokonce i na výrobu čokolády místo kakaového másla. Bambucké máslo může být i skvělou náhradou klasického másla pro vegany. Ano, opravdu si jej klidně můžete namazat i na chleba. Nebo jej použít všude tam, kde byste sáhli po klasickém másle – třeba na pečení sušenek a dalších dezertů. Bambucké máslo stačí použít ve stejném poměru jako to klasické. Lze jím také nahradit smetanu do základu omáček nebo přímo ze samotného bambuckého másla takovou po oříšcích vonící omáčku vytvořit. Hodí se i k „omaštění“ rýže, brambor či těstovin, které navíc úžasně provoní a ozvláštní je.

Pokud se však rozhodnete s bambuckým máslem vařit, rozhodně sáhněte po té nejvyšší kvalitě. Tu byste se ostatně měli snažit vyhledávat, i pokud s ním plánujete ošetřovat pleť. Bio bambucké máslo od Purity Vision má všechny předpoklady pro to, aby splnilo i ty nejvyšší nároky. Kromě toho, že je bio, tak je i speciální v tom, že pochází z jiného stromu než běžná bambucká másla. Máslo z oříšků stromu nilotica má pak znatelně hladší a jemnější konzistenci a je unikátní i v tom, že je mnohem víc bohaté na účinné látky než klasická bambucká másla. Navíc značka Purity Vision dbá stejně jako u ostatních produktů na to, aby jejich výroba nezatěžovala životní prostředí. A ani principy fair-trade jí rozhodně nejsou cizí.