Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

6 věcí, které se vám budou hodit na horách

6 věcí, které se vám budou hodit na horách zdroj: shutterstock.com

Letošní zima moc bílým Vánocům na sněhu nepřeje. Pokud tak patříte mezi milovníky sněhu a je vám smutno po výhledu na zasněžené kopce a lesy, nebo alespoň ulice, a plánujete si nedostatek sněhu ve městě vynahradit výletem na hory, nebo prostě už tradičně po svátcích opouštíte město a Silvestr chcete strávit pořádnou lyžovačkou a završit oslavou s přáteli na horské chatě, následující tipy se vám budou do hor 100% hodit.

Přejít na sekci článku:

(1) Ořechové tyčinky pro doplnění energie

(1) Ořechové tyčinky pro doplnění energie zdroj: shutterstock.com

Zdravé svačinky na doplnění energie jsou v horách naprostý základ. Čerstvý vzduch a procházky po nerovném terénu prostě udolají každého. Pokud se navíc chystáte i lyžovat a ne jen relaxovat v hotelovém wellness, tak to platí dvojnásob. Malý i trochu větší hlad lehce zaženete ořechovou tyčinkou se sušeným ovocem a nenecháte se pak zlákat klobáskami a dalším nezdravým občerstvením ze stánků pod svahem.

(2) Balzám na rty

I když jsme při lyžování nebo horské procházce zababušení do šály, čepice a přes půlku obličeje máme nasazené lyžařské brýle, rty, jedna z nejcitlivějších částí obličeje, je odkrytá a ve vysokohorském podnebí může hodně trpět. Kůže na rtech je totiž velmi tenká a navíc na ní nejsou ani žádné mazové žlázy, které by ji vyživovaly a poskytovaly přirozenou ochranu. Proto se o jejich péči a ochranu před extrémními podmínkami musíme postarat my. Svým rtům dopřejte hutnější ochranný balzám. Třeba ten od Sportique obsahuje báječné vyživující složky – bambucké máslo se v kombinaci s jojobovým a hroznovým olejem postará o výživu, včelí vosk zase balzám na rtech zafixuje a propůjčí mu dlouhou výdrž, takže si rty nebudete muset znovu a znovu přetírat. Navíc obsahuje i UV ochranu a vy se nebudete muset bát ani ostrého horského sluníčka.

(3) Krém na ruce

Krém na ruce by neměl chybět v kosmetické výbavě žádné ženy. Vždyť právě na kůži na rukou jde nejvíce poznat, kolik že nám to doopravdy je. Pokud péči o ruce zanedbáme, může nám pak okolí hádat i víc, než bychom si přály. Během dovolené na horách pokožce na rukou věnujte o to větší pozornost. Sice ji jakž takž chrání rukavice, ale ani ty nemusí být vyrobeny z úplně příjemného materiálu a namáhanou pokožku mohou ještě více podráždit a vysušit. Právě pro takovou pokožku – vysušenou a podrážděnou, je jako stvořený mandlový krém od Weledy.

Související produkt
Tyčinka Energy Cashew Caramel bar 55 g
Chimpanzee / 48 Kč
Energetická tyčinka je díky výživnému složení vhodná nejen když vás přepadne chuť na něco dobrého, ale také na doplnění energie po sportu, či jako zdravá svačinka.
Detail produktu