Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

6 věcí, které se vám budou hodit na horách

Přejít na sekci článku:

(4) Bambucké máslo

(4) Bambucké máslo zdroj: shutterstock.com

Je podobně jako kokosový olej velice univerzální surovinou. Můžete si s ním namazat celé tělo, hravě nahradí masážní olej, plní funkci i opravdu výživného zábalu na vlasy a samozřejmě i výše zmíněného krému na ruce, takže pokud potřebujete ušetřit místo v zavazadlech, bambucké máslo je pro vás ideál. Bambucké máslo je samo o sobě báječné i ve své základní podobě. Na hory však vyzkoušejte třeba to eukalyptové, které v sobě skrývá Balzám bio karité od Saloos. Jeho účinky jsou na hory jako dělané – pomáhá uvolňovat a regenerovat unavené svaly, posiluje imunitní systém a uvolňuje dýchací cesty (to kdybyste prochladli a zaskočila vás nějaká rýmička), navíc malé množství balzámu vmasírované do spánků pomáhá od případné migrény z cestovní horečky nebo přemíry veselí.

(5) Na zkrocení vlasů i na uklidnění pleti

Čepice, šály, svetry a zimní počasí našim vlasům moc nesvědčí. Tření vlasů s umělými vlákny z oblečení způsobuje statickou elektřinu ve vlasech, která pak účes přemění v zacuchané klubko. Suchý vzduch v přetopených místnostech pak elektrizující dílo jen dokoná. Jak si tedy poradit, aby se čepice při každém sundání neproměnila ve Van de Graaffův generátor ☺? Důležité je vlasům dodat ztracenou vlhkost. Jako první pomoc poslouží květinová voda, která vlasy zahalí jemnou zvlhčující mlhou, usnadní jejich rozčesávání a také zmírní případné svědění a podráždění pokožky hlavy.

(6) Opalovací krém

Ano, opalovací krém by měl být součástí nejen letní dovolenkové výbavy, ale i té zimní. Slunce na horách dokonce dokáže potrápit pokožku ještě více než to u moře. Na horách jste totiž ještě blíž ztenčené vrstvě atmosféry a navíc se sluneční paprsky od sněhové pokrývky odrážejí, a vaše pleť tak dostane zásah slunečními paprsky zhruba o 20 % větší, než při slunění na pláži. Nebojte se proto jít do opravdu vysokého ochranného faktoru. Můžete vyzkoušet i opalovací krémy pro děti. Vaší pleti rozhodně neublíží. Spíš naopak. Opalovací krémy pro děti mají velmi vysoký ochranný faktor a navíc jsou speciálně navrženy pro citlivou dětskou pokožku, takže budou působit jako balzám na vaši „zimní pleť“.