Přejít na sekci článku:
Jak na únavu a přetížení
zdroj: shutterstock.com
Únavu a přetížení ze stresu můžeme zkusit zmírnit také popíjením čaje z bazalky posvátné neboli Tulsi. Rovněž kustovnice čínská, která obsahuje vysoké procento různých minerálů a vitaminů (např. vitamin C, B, E, betakaroten, esenciální mastné kyseliny, 18 druhů aminokyselin, které pomáhají při regeneraci apod.). Můžeme ji například přidat do ranní kaše, nebo si "zobnout", když se momentálně nemůžeme najíst. Když potřebujeme v práci stihnout nějaký termín, rozhodně nám na nějakou dobu dodá energii :-)
Výbornou prevencí před stresem jsou léčivé koupele a masáže. Do koupele či při masáži stačí použít pár kapek éterického oleje, například levandulového, trošku skořicového na prohřátí, nebo tymiánu, kosodřeviny, klementinky, litsey cubeby či mateřídoušky. Poslední dvě jmenované silice mají vynikající antidepresivní účinky, které tak napomáhají příjemnému uvolnění. Další variantou při stresu je užívání Bachových esencí na bázi planých rostlin a pramenité vody. Tyto přípravky napomáhají harmonizaci těla, mysli i duše. Můžete je zakoupit v podobě kapek, spreje nebo roll-onu.
Vynikajícím přírodním biostimulátorem, jenž zvyšuje tělesnou i duševní odolnost vůči stresu, je mumio. Tvrdí se o něm, že je kombinací téměř všech prvků z Mendělejevovy tabulky :-) Tato pryskyřice, která je též někdy nazývána "slzy skal", se sbírá ve skalních dutinách a trhlinách. Svým vzhledem sice připomíná dehet, ani chuť nemá zrovna vábnou, avšak tvrdí se, že se jedná o altajský či kavkazský léčivý zázrak.
Při stresu se občas také stává, že se člověku objeví opar neboli herpes. Ten bývá také známkou vyčerpání a snížené imunity. V tomto případě už nestačí pouhé zevní ošetření různými tyčinkami na rty (které však jeho hojení urychlí), ale je nutný dostatečný odpočinek a podpora imunitního systému. Vhodné je například užívání rakytníkového oleje - 2 - 3 lžičky denně, nebo kombinace vilcacory, gravioly a dračí krve. Dračí krev, neboli latex, je velmi silnou podporou při herpesvirech. Nedoporučuje se však nasazovat rovnou, bez vyzkoušení jiných možností. Jedná se vlastně o jeden z nejsilnějších preparátů, který na tyto viry působí. Působí kromě jiného i při nádorových onemocněních střev a žaludku.