Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Provoňte svůj domov Vánocemi

Provoňte svůj domov Vánocemi O vánočních svátcích by měl člověk hlavně odpočívat. Jak si vytvořit tu správnou vánoční atmosféru?
Karolína Kinclová
5,0 5
1

Provoňte svůj domov Vánocemi zdroj: unsplash.com

Třetí advent je za rohem a do Vánoc zbývá už jen pár dnů. Proto je nejvyšší čas pořádně si zútulnit svůj domov a udělat ho co nejvíce vánočním, voňavým a příjemným tak, abyste se po práci domů vraceli s ještě větším nadšením a vánoční svátky byly opravdu svátky klidu a míru naplněné cukrovím, relaxací a pohodou.

Svíčky, aromalampy a vánoční vůně

Říká se, že zapálená svíčka, ten malý plamínek, odhání zlé duchy. Zároveň světlo, které vytváří oheň, nenarušuje náš spánkový režim. Oproti tomu modré světlo, které nám večer díky všem smart telefonům, smart televizím a ještě víc smart počítačům osvicují obličeje, ovlivňuje náš mozek, a ten si pak myslí, že ještě není čas jít spát. Proto, i když jste sebevíce unavení, do telefonu vydržíte koukat i několik hodin poté, co už byste klidně dávno spali hlubokým spánkem.

A není snad nic příjemnějšího, než si po celém dni zapálit svíčku či aromalampu a nechat provonět celou místnost poctivě vánočními éterickými oleji. Na syntetické vůně zapomeňte. Pokud už jste podnikli předvánoční úklid, asi si svůj příbytek nechce zaneřádit chemií, která vám bude plout kolem obličeje až do plic. Česká značka Saloos nabízí nádherné vonné kompozice čistě jen z éterických olejů, a tak nemusíte přemýšlet nad správnou kombinací různých jednodruhových olejů, které by vám vytvořily tu správnou vánoční atmosféru. Jednou z takovým směsí je Vánoční hvězda právě od Saloosu. Cenově je velmi dostupná a její vůně… to jsou Vánoce v lahvičce! Tvoří typickou vánoční vůni, lehce kořeněnou a lehce citrusovou. Nakapejte tak několik kapek do aromalampičky, zapalte svíčku a nechte je udělat svou práci.

A jakou aromalampu použít? Nejvhodnější jsou aromalampy ze skla či z porcelánu. Skleněné aromalampy jsou poměrně raritou, nicméně porcelánové už takový problém nejsou. V naší nabídce máme porcelánové aromalampy hned s několika motivy - například s andělíčkem, hvězdami či orientálním vzorem.

Pokud byste chtěli vyzkoušet něco méně všedního, než jsou éterické oleje, lze vyzkoušet voskové kapsle do aromalampy, které už jsou éterickými oleji rovnou ovoněné. Stačí dát jednu kapsli do misky na aromalampě, postupně se vosk bude rozpouštět a uvolňovat silice. Takto vydrží vonět přibližně 10 hodin. Vosk ale nemusíte vyhazovat, ale naopak do něj, až se silice vypaří, nakapejte svůj oblíbený éterický olej. Nemusíte tak nekonečně doplňovat vodu či se bát, že se vám olej připálí. ;-)

Relax s horkým šálkem čaje

Všichni se v zimě potřebujeme pravidelně zahřívat. Pro ty, co se rozhodnout spíše pro svařené víno či horký punč, nic moc v nabídce nemáme. Ale třeba i tak rádi vyzkouší dávku zdraví v jednom šálku. Ať už se rozhodnete pro relaxační heřmánek, který vám mimo jiné také pomůže s trávením (protože upřímně - vánoční hodování občas nezná meze), nebo pro spíše zahřívací čaje s vánoční chutí, například Orange spice nebo lehce kořeněný Amber Sun s kurkumou od Numi, na obojím si pochutnáte, pořádně se prohřejete a navíc uděláte něco pro své zdraví.

Zhýčkejte se do němoty

A celý den či večer zakončete trochou té péče o své tělo. K minulému adventu jsme psali o tom, jak se zhýčkat od hlavy k patě. Tak proč si to nezapakovat. :-) Takové hýčkání by si měla každá žena dopřát alespoň jednou týdně. Smýt ze sebe stresy a starosti z celého týdne a doslova je vydrhnout ven. A vydrhnout je můžete třeba peelingem. Skvělou nabídku čistě přírodních peelingů má například thajská značka s nádherným názvem BodhiSpa, která se drží thajských tradic, bylin a receptur s harmonizujícími účinky na psychiku, a to díky směsím éterických olejů. Jejich peelingy jsou navíc plné výživných olejů a másel. V nabídce BodhiSpa naleznete také koupelové soli (a nejen to!), které relaxační rituál dotáhnou do výšin. Takovou vánoční vůní bude pomeranč se zázvorem. Pokud byste ovšem raději hlubokou relaxaci a zklidnění své rozlítané psychiky - s levandulí nikdy nesáhnete vedle.

Třetí adventní soutěž právě probíhá!

A jako tomu bylo u našeho Předvánočního eko úklidu a Vymazlování se na Vánoce, tak i tentokrát na vás čeká adventní soutěž na našem facebooku. Můžete si tedy od pondělí 11. prosince 2017 do pátku 15. prosince 2017 zasoutěžit o všechny zmíněné produkty v tomto článku. Výherců bude 5, takže šance jsou vysoké! :-)

Související produkt
Porcelánová aromalampa Anděl 1 ks, 11 cm
Kerzenfarm / 282 Kč
Porcelánová aromalapa s vánočním motivem anděla je výborná pro odpařování éterických olejů či voskových aromakapslí. Aromalampa poslouží jako difuzér pro osvěžení vzduchu i vkusná dekorace.
Detail produktu